BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: четвер, 11 березня 2004 p., 17:57 GMT 19:57 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Голоси Заходу і мовчання Києва
 

 
 
Європарламент
Поміж тими, хто висловлює свої застереження - представники Європарламенту
Українська влада практично відбувається мовчанкою навколо ситуації із засобами масової інформації в Україні і реакції Заходу.

Тим часом українські та зарубіжні політики продовжують висловлювати глибоку стурбованість становищем українських ЗМІ напередодні президентських виборів.

На думку голови комітету Європарламенту з питань зв’язків з Україною Яна Маріуса Вірсми, нині складається враження, що влада вдається до спроб змусити замовкнути опозиційні медіа. Він каже, що це не трапляється з газетами і радіостанціями, які підтримують владу.

Європарламент попереджає...

Мені вдалося зв’язатися з паном Вірсмою у Страсбургу на засіданні Європарламенту. Ось що він сказав Бі-Бі-Сі:

«Сьогодні відбуваються дебати в Страсбургу на засіданні Європарламенту, де буде ухвалено резолюцію, в якій ми висловлюємо серйозне занепокоєння щодо низки проблем у питанні ЗМІ в Україні. Зокрема, щодо закриття радіо "Свобода".

Ми також висловлюємо занепокоєння щодо дивної ситуації навколо ухвалення поправок до Конституції. Європарламент хоче попередити тих, хто відповідальний за цю ситуацію, що він ретельно стежитиме за цими процесами нинішнього року, коли відбудуться президентські вибори.

 Дедалі більше людей в Брюсселі казатимуть: давайте забудемо про цю країну. Вона ніколи не дійде до рівня членства в ЄС
 
Ян Вірсма

Європарламенту важко сприйняти той факт, коли конституцією будуть маніпулювати, аби допомогти тим, хто при владі, виграти вибори. І - якщо здійснюватиметься тиск на опозиційну пресу”, - сказав Ян Вірсма.

Пан Вірсма також попередив, що в разі, коли в Україні будуть нехтувати європейськими стандартами життя, - це ускладнить будь-які розмови щодо наближення України до ЄС:

„Офіційно це є стратегією України - стати членом ЄС у майбутньому. Ця амбіція може стати реальністю, якщо Україна просуватиметься шляхом ринкової економіки, відкритого суспільства, незалежного судочинства, багатопартійної політичної системи.

Коли наприкінці цього року ми будемо аналізувати ситуацію в Україні і дійдемо висновку, що ситуація погіршилася, - це матиме негативні наслідки для стосунків України з ЄС. І дедалі більше людей в Брюсселі казатимуть: давайте забудемо про цю країну. Вона ніколи не дійде до рівня членства в ЄС”.

Голоси із Заходу

Речник Комісара ЄС із зовнішньої політики Кріса Паттена Дієго Орхеда в інтерв’ю Бі-Бі-Сі теж висловив стурбованість Комісара ЄС щодо ситуації із ЗМІ в Україні:

„Пан Паттен добре усвідомлює незадовільність ситуації зі свободою преси в Україні і нещодавні закриття незалежних ЗМІ не є позитивним розвитком подій. Ми будемо й надалі оцінювати ситуацію”.

Посол Великої Британії в Україні Роберт Брінкілі, перебуваючи в Донецьку, заявив про те, що його країна стурбована, зокрема, припиненням мовлення радіостанції "Континент", яка ретранслювала програми багатьох зарубіжних ЗМІ, в тому числі й Бі-Бі-Сі. Він підкреслив, що коли виборець отримує інформацію від одного джерела, - то це, мовляв, неповноцінна демократія.

 Пан Паттен добре усвідомлює незадовільність ситуації зі свободою преси в Україні і нещодавні закриття незалежних ЗМІ не є позитивним розвитком подій
 
Дієго Орхеда, речник Кріса Паттена

Американська керівна рада з питань теле- і радіотрансляцій звернулася до українського уряду із закликом припинити кампанію залякування і тиску щодо незалежних ЗМІ.

В кінці березня до Києва, як передбачається, має прибути заступник Держсекретаря США Ричард Армітедж і, на переконання аналітиків, питання свободи преси в Україні стане серйозною проблемою в ході переговорів.

Представники влади в епізодичних коментарях посилаються на те, що питання закриття радіо "Континент" з комерційного з подання опозиції набуло політичного звучання, і що на Заході, за їх словами, розігрується карта для досягнення бажаного результату в ході президентських виборів.

Реакція України

Прем’єр Віктор Янукович, промовляючи у четвер на зустрічі з зарубіжними послами країн-членів ЄС, не відреагував на позицію Заходу у питанні мас-медіа, а закликав присутніх посприяти у швидшому вступі України до СОТ.

Між тим, лідери української опозиції твердять , що кроки Заходу могли б бути рішучішими, аби змусити владу припинити наступ на демократію.

Лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко сказав Бі-Бі-Сі, що нинішні кроки Заходу навряд чи вплинуть на позицію президента.

 
 
Також на цю тему
 
 
Інші сайти
 
Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сторінок на інтернеті
 
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження