http://www.bbc.com/ukrainian/

вівторок, 13 вересня 2005 p., 16:10 GMT 19:10 за Києвом

Ющенко: Тимошенко зловживала посадою

Президент України Віктор Ющенко в інтерв'ю агентству Associated Press заявив, що Юлія Тимошенко використовувала посаду голови уряду, щоби переконати кредиторів списати борги її компанії "Єдині енергетичні системи України", яка давно припинила існувати.

„Поведінка, яку Юлія Тимошенко продемонструвала в уряді, і коло її союзників були сформовані на базі її інтересів,” – заявив президент через п’ять днів після того, як він розпустив кабінет.

Президент твердить, що, перебуваючи на посаді голови компанії "Єдині енергетичні системи України", Юлія Тимошенко буцімто накопичила заборгованості на суму у вісім мільярдів гривень.

„Багато речей, які робила прем’єр-міністр, відбувалися за лаштунками, і мали на меті вирішувати її проблеми,” – сказав Віктор Ющенко.

Президент наголосив на своїх раніших звинуваченнях на адресу Юлії Тимошенко у тому, що вона діяла в інтересах окремих бізнесових кіл, і натякнув, що рішення, винесені урядом довкола реприватизації Нікопольського феросплавного комбінату, яким раніше володів зять екс-президента Кучми, Віктор Пінчук, стали останньою краплею, яка примусила його відправити уряд у відставку.

Він сказав в інтерв’ю Associated Press, що ось уже четвертий день поспіль приходить на роботу зі спокійним сумлінням, і що він не очікує жодних несподіванок у приватизаційних справах.

Він водночас сказав, що вітатиме повернення Юлії Тимошенко в уряд, але тільки якщо вона повернеться до ідеалів Помаранчевої революції, за словами президента, зраджені екс-прем’єром:

„Ми маємо повернутись до цінностей, про які говорили на Майдані, а не до авантюризму, який мав місце в уряді. Я простягну руку всім.”

Промовляючи в інтерв’ю агентству новин, пан Ющенко визнав, що його популярність дещо впала, але причинами цьому він вважає свободу слова і преси, а також великі сподівання, які покладали українці на владу.

„Те, чого чекали люди, ще далеко не виконано,” – сказав президент в інтерв’ю Associated Press.