BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: середа, 04 жовтня 2006 p., 14:43 GMT 17:43 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Наша Україна в опозиції
 

 
 
Лідер Нашої України Роман Безсмертний оголошував про свою опозиційність майже з радісним полегшенням.
Лідер Нашої України Роман Безсмертний оголошував про свою опозиційність майже з радісним полегшенням.
Пропрезидентська Наша Україна відмовилася від участі в широкій коаліції з Партією Регіонів, КПУ та СПУ.

Голова фракції "нашоукраїнців” у Верховній Раді Роман Безсмертний, промовляючи у середу після переговорів із лідерами тих політичних сил, повідомив про перехід блоку Наша Україна до опозиції.

Він також звернувся до президента, аби той відкликав міністрів, які представляють належні до блоку партії.

Партнери не забажали?

Причиною провалу переговорів "нашоукраїнці” назвали небажання потенційних партнерів по коаліції виконувати повною мірою підписаний два місяці тому Універсал національної єдності.

Об'єднання двох берегів Дніпра – головна аргументація, яку наводив під час круглого столу 3 серпня на захист підписання з Партією Регіонів Універсалу національної єдності президент Віктор Ющенко. Оглядачі говорили про політичні поступки та складну електоральну ситуацію, в якій тоді опинився президент, як почесний лідер Нашої України та колишній опонент на виборах Віктора Януковича.

Проте деякі з них уважали той крок справді можливістю єднання електорату, який опинився майже навпіл розділеним між правими та лівими, Сходом та Заходом. Подібну аргументацію озвучували й представники Партії Регіонів, пояснюючи своєму виборцеві для них неприродній союз.

Проте за два місяці три політичних сили, які належали до антикризової коаліції, не виявили бажання виконувати повною мірою Універсал, заявив пан Безсмертний. Після остаточних переговорів лідерів Партії Регіонів, Нашої України, СПУ та КПУ, голова фракції нашоукраїнців у парламенті Роман Безсмертний оголосив про перехід його політичної сили в опозицію.

"Ми не бачимо можливості подальшої вести діалог, переговори. Щодо міністрів, ми дотримуємося тієї позиції, що ми наших міністрів будемо відкликати і ми звернемося до президента з пропозицією, відкликати міністрів з посад, які є членами партій, що належать до нашого блоку".

Чи чекати на повернення?

Представниця Партії Регіонів Ганна Герман, яка під час затвердження парламентом кандидатури Віктора Януковича зробила відому заяву про те, що два Віктори віднині зможуть об'єднати Схід та Захід, після провалу переговорів щодо широкої коаліції не схильна втрачати оптимізм. В інтерв'ю Бі-Бі-Сі пані Герман сказала, що сподівається на "повернення нашоукраїнців”.

"Ідею єднання Сходу і Заходу не вдасться поховати навіть тоді, коли ми остаточно розпрощаємося з мрією про широку коаліцію. Стосовно того рішення, яке прийняла Наша Україна, воно не є таке однозначне, на мій погляд. Не всі підтримують його і можна прогнозувати, що якщо справді піде в опозицію Наша Україна, частина фракції перейде до коаліції. Я хочу вірити, що Наша Україна ще повернеться. Бо дивіться, що виходить. Якщо Наша Україна йде в опозицію, ми маємо в Україні дев'яносто відсотків керівників областей, які опиняються в опозиції".

Трюк чи крапка

Розмови про можливість провалу коаліції національної єдності та переходу Нашої України до опозиції з'явилися в останні тижні коаліційних переговорів і супроводжувалися спекуляціями про розкол в Нашій Україні, частина представників якої, зокрема член політради партії Микола Катеринчук, погрожували виходом із партії.

Станом на 4 жовтня чотири із шести політичних сил, які належать до блоку Наша Україна – Народний Рух, ХДС, партія Собор та Конгрес українських націоналістів – вже оголосили про свій перехід до опозиції, аргументуючи це приреченістю переговорів. Остаточний ультиматум – або коаліція на Універсалі, або Наша Україна в опозиції - пролунав за кілька годин до коаліційних переговорів у середу - з вуст президента Віктора Ющенка.

"Говорячи про роботу коаліції, на мій погляд, вона можлива лише в контексті тих домовленостей і тих цілей, які закладені в національному Універсалі. Якщо цей крок є політичним трюком, тоді треба крапку ставити на переговорах і приходити до висновку, що ті політики, які очолюють ці процеси, ще не готові до сприйняття таких цінностей.”

Доцільність від Герман

Тепер, як виглядає, в руках президента опиняється й доля запропонованих ним міністра закордонних справ та міністра оборони, а також п'ятьох міністрів за квотою нашоукраїнців. Попри те, що вони формально не є кандидатурами від президента, їх називають людьми Ющенка.

Представниця "регіоналів” Ганна Герман сказала Бі-Бі-Сі, що в разі опозиційності Нашої України вважає за доцільне звільнення всіх міністрів з квотою президента включно. З її слів, у середу Партія Регіонів ухвалила рішення звернутися до президента з вимогою звільнення з посади Міністра закордонних справ Бориса Тарасюка, очолюваний яким Народний Рух одним із перших заявив про перехід до опозиції.

 
 
Також на цю тему
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження