http://www.bbc.com/ukrainian/

четвер, 05 жовтня 2006 p., 10:46 GMT 13:46 за Києвом

Рада скасувала мораторій на тарифи ЖКП

Верховна Рада скасувала своє рішення про мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги.

За проголосували 249 народних депутатів із 436, зареєстрованих у залі.

Це рішення підтримали, в тому числі, 7 народних депутатів із фракції БЮТ, 3 - з "Нашої України" і 4 позафракційних. БЮТ назвала неконституційним рішення парламенту і заявила, що звернеться до Конституційного Суду.

Парламент доручив уряду розробити механізм захисту найбільш малозабезпечених громадян з урахуванням об'єктивних причин
підвищення цін і тарифів на газ та електроенергію та відповідні послуги.

До 1 листопада 2006 року до ВР мають бути подані відповідні законодавчі пропозиції, в тому числі стосовно удосконалення механізму державного регулювання цін.

22 вересня Верховна Рада подолала вето Президента на запроваджений парламентом мораторій на підняття тарифів на житлово-комунальні послуги.
В той же день Президент України Віктор Ющенко заявив про готовність підписати цей закон, хоча і висловив сумнів у тому, що уряд зможе його легко виконати.

28 вересня на засіданні уряду віце-прем'єр-міністр Володимир Рибак заявив про те, що уряд проситиме парламент ухвалити новий закон, яким запровадження мораторію буде знову скасовано.

2 жовтня голова ВР Олександр Мороз заявив, що не підписуватиме закон про подолання вето Президента на запровадження мораторію, оскільки вето було подолано всупереч Конституції України.