BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: понеділок, 02 квітня 2007 p., 18:45 GMT 21:45 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Ющенко підписав указ про розпуск ВР
 
Віктор Ющенко
Телезвернення Віктора Ющенка
Президент України Віктор Ющенко підписав указ про розпуск Верховної Ради.

Про це він заявив у зверненні до українського народу після консультацій у Секретаріаті Президента з головою Верховної Ради Олександром Морозом, його заступниками, керівниками парламентських фракцій.

Позачергові вибори до Верховної Ради України призначені на неділю, 27 травня 2007 року.

Президент мотивував своє рішення неконституційним процесом формування конституційної більшості, практикою прийняття нелегітимних рішень:

 Це є замах на конституційний лад України. Парламентська більшість уже не приховує намірів узурпувати владу. Я прийняв це рішення у відповідності до положень Конституції України, виходячи із обов’язків Президента України та з дотриманням необхідної процедури.
 
Віктор Ющенко

«Це є замах на конституційний лад України. Парламентська більшість уже не приховує намірів узурпувати владу. Я прийняв це рішення у відповідності до положень Конституції України, виходячи із обов’язків Президента України та з дотриманням необхідної процедури».

Віктор Ющенко, звертаючись до українського народу, розповів про причини, які спонукали його підписати вищезазначений указ про розпуск парламенту. Він зауважив, що його дії продиктовані «гострою необхідністю уберегти державу, її суверенітет і територіальну цілісність».

За словами президента, його указ є обов’язковим до виконання органами влади в Україні.

При цьому Віктор Ющенко застеріг "гарячі голови" від протиправних закликів і вчинків, а громадян - не піддаватися жодним провокаціям.

Президент наголосив, що дострокові парламентські вибори будуть проведені у відповідності до демократичних міжнародних стандартів.

Рада не визнає указ про розпуск

Олександр Мороз зібрав Раду

Услід за оголошенням президента про розпуск парламенту Верховна рада проголосувала за продовження роботи парламенту в рамках конституції, оскільки передумов для дострокового розпуску немає.

Верховна Рада доручила посадовим особам органів державної влади забезпечити діяльність парламенту. Призупинено також дію статті регламенту про індивідуальне членство в коаліції до рішення Конституційного суду.

Верховна Рада України заборонила Кабінету міністрів виділяти гроші на проведення позачергових парламентський виборів.

Ухвалене звернення до українського народу, де говориться про деструктивну роль опозиції і загрозу українській державності.

 Парламент адекватно, рішуче і принципово реагуватиме на будь-які протизаконні дії суб’єктів влади чи політичних сил, спрямованих на ліквідацію демократії та парламентаризму в Україні чи порушення рівноваги між гілками влади та стабільності у державі.
 

За звернення проголосувало на позачерговому сесійному засідання 256 із 256 народних депутатів, зареєстрованих у залі.

У документі наголошується, що "немає жодних правових підстав для дострокового припинення повноважень Верховної Ради України".

У зверненні міститься застереження, що «парламент адекватно, рішуче і принципово реагуватиме на будь-які протизаконні дії суб’єктів влади чи політичних сил, спрямованих на ліквідацію демократії та парламентаризму в Україні чи порушення рівноваги між гілками влади та стабільності у державі».

У ньому зазначено, що у народних депутатів вистачить мужності, витримки «не піддатися на шантаж, погрози та невмотивовані ультиматуми». Верховна Рада виступає проти намагань дискредитувати «та паплюжити найвищий орган українського народу, політичного тиску на Президента України, на використання інструменту для неконституційних дій в угоду окремим політикам», сказано у документі.

Президент Ющенко згадується у постанові як «заручник» дій опозиції.

Реакція опозиції на звернення президента і Ради

Луценко пообіцяв новий Майдан

Лідери опозиційних сил Юлія Тимошенко, В’ячеслав Кириленко та Юрій Луценко виступили на Майдані Незалежності у Києві і оголосили нову виборчу кампанію.

На Майдані вони звернулися до українського народу із закликом підтримати президента і виявити свою політичну волю голосуванням.

Юрій Луценко повідомив про відновлення сцени на Майдані Незалежності за зразком 2004 року.

Юлія Тимошенко заявила, що нові вибори 27 травня засвідчать вибір українського народу.

Реакція уряду

Наливайченко: 'Все буде добре'.

Виконуючий обов’язки голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко запевняє, що СБУ тримає ситуацію під контролем.

Про це Валентин Наливайченко сказав в інтерв’ю журналістам.

При цьому він зазначив, що "все буде добре".

Кабінет Міністрів України одразу по завершенню позачергового пленарного засідання Верховної Ради України має намір провести своє засідання.

Про це журналістам повідомив прес-секретар прем’єр-міністра України Денис Іванеско.

При цьому, він не уточнив конкретного часу проведення засідання уряду і переліку питань, які будуть розглядатися.

Віце-прем'єр-міністр Дмитро Табачник упевнений, що у Президента України Віктора Ющенка немає підстав для розпуску парламенту.

Про це він сказав журналістам у Верховній Раді:

«Конституція і наше законодавство не дає Президентові жодного аргументу для розпуску парламенту. Парламент у нас дієздатний».

 
 
Також на цю тему
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження