http://www.bbc.com/ukrainian/

субота, 23 червня 2007 p., 12:59 GMT 15:59 за Києвом

Кириленко обіцяє зміну закону про недоторканність

Лідер Нашої України В’ячеслав Кириленко заявив, що його партія закликає всіх учасників майбутніх парламентських перегонів взяти на себе зобов’язання відмовитися від депутатської недоторканності у парламенті наступного скликання.

Раніше з таким закликом до всіх політичних сил звернувся президент Ющенко.

Пан Кириленко твердить, що відповідний законопроект, який передбачатиме зміни до 80-ї статті Конституції, що гарантує депутатам недоторканність, буде першим, який Наша Україна запропонує на розгляд парламенту після виборів.

Пан Кириленко також твердить, що до нового виборчого списку Нашої України потраплять лише ті партійці, які напишуть заяви про добровільну відмову від депутатської недоторканності.

Водночас, він не уточнив, яку фактичну законну силу матимуть подібні заяви.

Крім того, потенційні депутати мають взяти на себе зобов’язання підтримати певні законопроекти, а також зміни до Конституції.

Лідер НУ також заявив, що цього разу списки блоку будуть опрацьовуватися надзвичайно ретельно: "Виборчі списки - це серйозна справа, і кожен кандидат буде проходити дуже серйозний відбір. буде стояти таке сито, якого не було ніколи."

За словами нашої кореспондентки, за збігом обставин, другі номери у виборчих списках Нашої України під час двох попередніх кампаній -Олександр Стоян та Анатолій Кінах - згодом переходили на бік політичних опонентів НУ.

Пан Стоян, обраний у 2002 році до парламенту за списком НУ, у 2006 році вже брав участь у виборах в списку Партії Регіонів, а Анатолій Кінах, лідер Партії промисловців та підприємців, що увійшла до блоку, очолюваного НУ, тепер є міністром економіки в уряді Віктора Януковича.