BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: середа, 25 липня 2007 p., 13:37 GMT 16:37 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Чи реальна нова домовленість президента і прем'єра?
 

 
 
Переговори між панами Ющенком та Януковичем відбуваються регулярно, але чи шукати тут прихованих значень? Фото з архіву Укрінформ
Переговори між панами Ющенком та Януковичем відбуваються регулярно, але чи шукати тут прихованих значень? Фото з архіву Укрінформ
На кількох інтернет-сайтах з'явилися повідомлення про нібито досягнуті домовленості між президентом Віктором Ющенком та прем'єр-міністром Віктором Януковичем.

Суть цих публікацій зводиться до того, що два керівники держави нібито домовилися про розподіл посад після дострокових парламентських виборів. За однією із версій, домовленості будуть актуальними незалежно від того, яка коаліція буде утворена - чи широка, за участю пропрезидентського блоку “Наша-Україна-Народна Самооборона” та Партії регіонів, чи біло-блакитна.

Нібито, згідно із домовленостями, прем'єр-міністром залишиться Віктор Янукович, уряд буде сформовано на паритетних засадах, 50:50, весь силовий блок уряду формуватиме президент. І найголовніше – про що пишуть інтернет-газети – що нібито Віктор Янукович за таких домовленостей не балотуватиметься на президентських виборах 2009 року і підтримає Віктора Ющенка.

Бі-Бі-Сі не має даних щодо існування чи неіснування таких домовленостей, але наскільки вони є вірогідними? Про це я розмовляла із політологом, директором центру досліджень "Пента" Володимиром Фесенком.

Політолог Володимир Фесенко не схильний вірити чуткам про домовленості
Політолог Володимир Фесенко не схильний вірити чуткам про домовленості

Володимир Фесенко: Скоріше можна довіряти інформації про те, що йдуть навіть не переговори, а попередні консультації щодо можливості створення різних варіантів, різних конфігурацій парламентської коаліції. Я не думаю, що такі переговори мають офіційний характер. І в Партії регіонів, і в опозиційному таборі, і в блоці "Наша Україна – Народна Самооборона" є прихильники різних позицій щодо можливості створення широкої коаліції.
І в одному, і в іншому таборі добре розуміють, що так чи інакше - доведеться домовлятися. І якщо не про створення спільної парламентської коаліції, то хоча б про режим співіснування, а також про спільний алгоритм розв’язання конституційної кризи.
І тому, я думаю, отакі витоки інформації – це, швидше, спроба вести цю тему в передвиборний контекст з метою дискредитації або президента, або прем’єра. Я думаю, тут радше йдеться про певну провокацію, ніж про реальну інформацію чи реальні домовленості щодо створення такої коаліції.

Бі-Бі-Сі: До речі, хто може бути зацікавлений у такій компрометації? Тому що справді, одна із версій, що цей, так би мовити, злив інформації – це виборча технологія, покликана передусім понизити рейтинг пропрезидентського блоку.

Володимир Фесенко: Перший претендент на зацікавлену сторону – це блок Юлії Тимошенко. От хто в першу чергу не зацікавлений в створенні широкої коаліції, а також зацікавлений в тому, щоб знову зіграти на цій тезі – це якраз блок Юлії Тимошенко.
А як тоді боротися за тих виборців, які коливаються між БЮТ і "Нашою Україною"? Лише отаким чином! А по-друге, це можуть бути і представники самих політичних сил "Нашої України" і Партії Регіонів, які є противниками створення такої коаліції.

Бі-Бі-Сі: Ті, хто все ж таки вірить у домовленості між Ющенком і Януковичем, кажуть, що, мовляв, Партія регіонів і Янукович ніколи б не погодилися на проведення дострокових виборів, якби вони не досягли якогось компромісу із президентом.

 Треба домовлятися, щоб не відбулося поновлення політичної кризи за наслідками виборчої кампанії, коли одна чи інша сторона може або не визнати результати цих виборів, або просто спровокувати нову політичну кризу
 
В. Фесенко

Володимир Фесенко: Я думаю, що пошук таких компромісів і хоча б відносних гарантій того, що ці вибори будуть одним із механізмів виходу з політичної кризи, безумовно, були і наприкінці травня, їх шукали і в червні, можливо, їх шукають і зараз.
Але в першу чергу, йдеться про те, щоб домовитись щодо більш-менш нормальної роботи Центральної виборчої комісії, про те, щоб не відбулося конфлікту навколо теми Конституції або подальшого проведення конституційної реформи, тому що тут дуже суттєві розбіжності в інтересах, з одного боку, Партії регіонів і зокрема прем’єра, а з іншого боку, президента і опозиції.
Ну і нарешті, треба домовлятися, щоб не відбулося поновлення політичної кризи за наслідками виборчої кампанії, коли одна чи інша сторона може або не визнати результати цих виборів, або просто спровокувати нову політичну кризу. Я думаю, що якраз щодо цих питань домовленості можуть бути, а от щодо створення коаліції – навряд чи.

 
 
Також на цю тему
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження