BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: вівторок, 31 липня 2007 p., 10:03 GMT 13:03 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Партія регіонів узгодила список на вибори
 

 
 
Тарас Чорновіл
Тарас Чорновіл
Партія регіонів повідомила про узгодження партійного списку, але оголосить його тільки після затвердження на з”їзді найближчої суботи, 4 серпня.

Речники партії не приховують, що до списку партії можуть увійти чільні представники Партії промисловців та підприємців України та СДПУ (об”єднаної).

Експерти кажуть, що входження до списку регіоналів Віктора Медведчука, який кілька днів тому залишив посаду лідера соціал-демократів, може стати початком повернення його у велику політику.

Заяви про імовірну появу у списку Партії регіонів відомих політиків з інших політичних сил, і передусім Партії промисловців та підприємців Анатолія Кінаха та СДПУ (об”єднаної) Віктора Медведчука роблять політики, яких ввважають близькими до Віктора Януковича.

Саме тому політологи схильні вважати, що йдеться про спроби прем”єр-міністра посилити свої позиції в середині партії, аби протистояти групі Рината Ахметова.

Експерти не виключають, що у списку Партії регіонів можуть опинитися соціал-демократи і нинішні міністри Нестор Шуфрич, Михайло Папієв, а також Леонід Кравчук та Віктор Медведчук.

Директор Інституту політичних, соціологічних та маркетингових досліджень Володимир Бондаренко каже, що зважаючи на тісні зв”язки Віктора Медведчука із Кремлем, він може багато у чому допомогти команді Януковича. Політологи не виключають, що колишній глава президентської адміністрації може навіть претендувати на серйозну урядову чи парламентську посаду. Звісно, якщо Партія регіонів виграє вибори і матиме більшість у парламенті.

Однак, один із актівістів Партії регіонів Тарас Чорновіл в інтерв”ю Бі-Бі-Сі сказав, що журналісти та експерти не зовсім вірно витлумачили заяви лідерів Партії регіонів, що пролунали після засідання політради.

Т.Чорновіл: Річ у тому, що ці коментарі використовують у дуже перекрученій формі. Почалося все із заяви Володимира Рибака, який сказав, що Партія регіонів піде на вибори зі своїм партійним списком, а не блоком, але візьме до списку визначні, відомі постаті з інших політичних партій. Потім з”явивилися коментарі, хто це може бути, і тоді “приплели” Віктора Медведчука, який є особою дуже одіозною, до якої у багатьох людей в Україні і в тому числі у Партії регіонів є претензії.

Так його в коментарях вже записали мало не як члена списку Партії регіонів. Я повторюю, що список буде справді партійним, виключно наш, але буде запрошено дастатньо багато людей, у тому числі із Партії промисловців та підприємців, зокрема, Анатолій Кінах, котрий зараз працює в уряді. Це можуть бути і представники СДПУ(о), котрі працюють в Кабінеті Міністрів, і досить успішно працюють. Це можуть бути представники цієї партії в органах місцевого самоврядування, де Партія регіонів має більшість.

Маю на увазі Ігоря Шурму, Володимира Зайця. Але про Віктора Медведчука у даний момент мова не йде. І я не впевнений, чи йшли взагалі переговори з цього приводу. Особисто я буду серед тих, хто виступатиме проти входження його до списку, бо я вважаю, що це буде не на користь Партії регіонів.

Бі-Бі-Сі: Відомо, що в Партії регіонів є кілька груп впливу, досить потужних. Чи може статися так, що якесь угруповання переважить і Віктор Медведчук опиниться у списку регіоналів?

Т.Чорновіл: Якщо у демократичному голосуванні більшість висловиться, що це потрібно і бажано, то, звичайно, меншість має поступитися. І я також поступлюся. Але я чомусь думаю все ж таки, що ми будемо готові співпрацювати із членами цієї партії, але не із колишнім лідером.

Бі-Бі-Сі: А хто веде переговори про входження до списку інших політиків? І Анатолія Кінаха, і, як я розумію зі сказаного раніше, Нестора Шуфрича, Михайла Папієва, Ігоря Шурми? Особисто Віктор Янукович приймає це рішення чи все ж таки переговори ведуться не на офіційному рівні, кулуарно?

Т.Чорновіл: Переговори відбуватимуться тільки після засідання політради у понеділок (30 липня). Оскільки там було прийняте формальне рішення про принципи формування виборчого списку. Все, що було до цього, це були співбесіди, розмови, попередні домовленості, але які не мали кінцевої сили і кінцевого результату.

Тим часом газета “Комерсант-Україна” написала 31 липня, що Партія регіонів практично визначилася із першою десяткою виборчого списку. Газета також пише, що у серед тих, хто потрапить на перші 30-ть місць списку будуть Віктор Медведчук, Анатолій Кінах та лідер партії “Віче” Інна Богословська. Однак інше джерело газети вказує, що участь представників СДПУ(о) у списку регіоналів лишається під сумнівом.

 
 
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження