http://www.bbc.com/ukrainian/

неділя, 19 серпня 2007 p., 11:06 GMT 14:06 за Києвом

НУ-НС та ПРУ обережні щодо референдумів

Лідер блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Юрій Луценко сумнівається у можливості проведення 30 вересня референдуму щодо внесення змін до Конституції, який ініціює БЮТ, але готовий підтримати його, якщо Блок Юлії Тимошенко проведе всі формальності.

Про це він заявив сьогодні у Кіровограді, відповідаючи на запитання журналістів:

«Стосовно того, чи є реальним референдум у такі стислі терміни, я висловлюю особистий сумнів, проте якщо БЮТ проведе всі формальності, то чому б ні».

ЦВК відмовила у реєстрації ініціативних груп зі збору підписів для проведення ініційованого БЮТ конституційного референдуму.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що блок оскаржить у суді постанови ЦВК про відмову зареєструвати ці ініціативні групи.

На конституційний референдум пропонується винести 9 питань, зокрема про президентську і парламентську форму правління, про обрання суддів народом, про розширення прав громадян з формування місцевої виконавчої влади, про відміну недоторканності і пільг, позбавлення мандатів депутатів за невиконання передвиборних обіцянок і спрощення процедури проведення референдумів.

Член Партії регіонів Василь Горбаль вважає, що ініціативи з референдумом є виборчою стратегією окремих політичних сил.

Як повідомили у прес-службі Київської міської організації Партії регіонів, про це він сказав, коментуючи пропозиції БЮТ щодо проведення конституційного референдуму та СПУ – щодо висловлення недовіри Президентові Віктору Ющенку.

“Як референдум, ініційований БЮТ, так і те, що зараз пропонує Мороз, можна розглядати і проводити лише після виборів, адже зараз, по суті, немає ані чітких правових підстав для проведення референдуму, ані самого закону про референдум”.

Мітинг у Полтаві зібрав 10 тисяч прихильників НУ-НС

Раніше, у Полтаві відбувся 10-тисячний мітинг прихильників блоку “Наша Україна – Народна самооборона”.

У мітингу взяли участь кандидати у народні депутати від НУ-НС, зокрема, лідер блоку Юрій Луценко, голова політради блоку В’ячеслав Кириленко, Арсеній Яценюк.

Виступаючи на мітингу, Юрій Луценко висловив переконання, що єдиним «професійним» досягненням уряду Віктора Януковича були брехня і розкрадання країни.

У свою чергу, виступаючи на мітингу, кандидат у народні депутати від НУ-НС, міністр закордонних справ Арсеній Яценюк наголосив, що “Наша Україна – Народна самооборона” “не бере участі у параді обіцянок і феєрверку брехні”, а навпаки - виконує обіцянки, які давав народу.

Водночас, звертаючи до присутніх на мітингу та коментуючи дії політичних опонентів, голова політради блоку “Наша Україна – Народна самооборона” В’ячеслав Кириленко сказав:

”Люди, це була справжня кризова коаліція, яка з кожним виходом на трибуни творила кризи”. При цьому він зауважив, що уряд Януковича “ніколи не піклувався про людей і піклуватися не буде”.

На площі у центрі Полтави, де проходив мітинг, на певній відстані були присутні прихильники Партії регіонів, які стояли з прапорами своєї політичної сили, а також встановлено близько 10 наметів ПР, однак жодних порушень громадського порядку не зафіксовано.