BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: субота, 13 жовтня 2007 p., 13:21 GMT 16:21 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Річниця УПА: у Львові відкрили пам'ятник Бандері
 
пам'ятник Бандері
У Львові у переддень 65-річчя створення УПА відкрили пам’ятник лідеру Революційного Проводу ОУН Степану Бандері – суперечливій постаті в українській історії.

На церемонію відкриття 7-метрової бронзової скульптури зібралося кілька тисяч людей, зокрема родичі Степана Бандери .

Як повідомляє наш кореспондент у Львові Тарас Базюк, люди зібралися попри холод та сильний вітер.

Монумент встановлено на площі Кропивницького, неподалік від залізничного вокзалу. У землю біля постаменту заклали дві капсули – із землею з рідного села Бандери Старий Угринів на Прикарпатті та з могили у Мюнхені.

Наш кореспондент каже, що пам’ятник це лише частина комплексу, який має бути завершено до першого січня 2009 року – 100-річчя С.Бандери.

Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, промовляючи під час відкриття пам’ятника, сказав, що це «народний пам’ятник народному герою», бо кошти на монумент, за його словами, надійшли практично з кожного села Львівщини. Долучитися також благодійники з інших регіонів, навіть з Донецька, Харкова та Херсона.

На церемонії пролунав заклик до новообраних депутатів Верховної Ради, аби вони за жовтень-листопад цього року одним із перших законів ухвалили закон про визнання ОУН-УПА воюючою стороною у Другій світовій війні.

У п'ятницю кількатисячний мітинг із закликами до офіційного визнання УПА відбувся в Івано-Франківську.

вояки УПА

Президент Ющенко підписав указ про святкування 65-річчя УПА.

Метою святкування президент назвав відновлення національної пам'яті та історичної справедливості, зміцнення суспільної злагоди та консолідації суспільства.

Президент також просить уряд та львівську обласну владу прискорити вирішення питання щодо спорудження у місті Львові пам'ятника Роману Шухевичу.

Тим часом Комуністична партія планує масові акції на Хрещатику у неділю у день 65-річчя УПА, протестуючи проти визнання УПА.

Всеукраїнське об'єднання «Свобода» має намір провести 14 жовтня у Києві ходу за визнання Української повстанської армії.

Віктор Ющенко вже неодноразово говорив про визнання УПА як визвольної армії на державному рівні, однак ця тема у багатьох політиків зустрічає ще більший емоційний холод, ніж свого часу тема голодомору.

Противниками ідеї визнання УПА є члени Партії Регіонів та Компартії, на думку яких, упівці були злочинцями і співпрацювали з нацистами.

Коментарі:

Чому завжди стільки галасу, коли йдеться про українських патріотів, що боролися за незалежність у різні часи. І чому політичні діячі, котрі презентують партію у котрої руки по лікті в крові, вважають, що тільки це, що говорять вони є беззаперечною правдою. І чому на сході партійні бонзи думають, що мільйони західняків лишилися здорового глузду і вшановують ворогів свого народу. Я думаю що брак інформації і знання правдивої історії своєї держави призводить до подібного протистояння. Всі хто боровся заслуговують на память і пошану. Слава Україні. Слава її Героям.
Отаман, Баффало, США

На жаль мій дід загинув у 1951 році на Західній Україні, де він працював на той час в Органах міліції. Сталося це так. Хоча у міліцію він потрапив абсолютно не з свого бажання, а тому що був жонатий і мав малого сина і моя бабуся була вагітна. Тому замість армії його направили в органи. До цього він працював завідуючим сільського клубу. Його застрелили саме люди, які боролися проти Радянської влади. Але не дивлячись не це, я ніколи не чула від своєї бабусі нарікань на той визвольний рух взагалі. Я вважаю скоріше винною в цій сімейній трагедії Радянську владу. Але є розуміння, що не все так просто.....
Олена, М. Київ, Україна

Я особисто віддаю перевагу меморіалу УПА, а не Степану Бандері, який був лише одією частиною боротьби України за незалежність. Це, однак, сумне відображення людського неуцтва, що більшість продовжує не поважати УПА, а якби вони турбувалися вчити історію, а не слухати стару радянську брехню, вони б краще розуміли, яка неймовірна бійцівська сила УПА була попри малі шанси. Також варто згадувати що Червона Армія не була великім визволителем, і це добре документировано, вони ґвалтували, грабували і чинили звірства.
Vasyl, Cheltenham, UK

Що суперечливого ви знайшли в постаті Бандери? Ватажка червоних Ульянова ВВС ніколи не назве "суперечливою постаттю". Більш того- вже святкування створення УПА визнано Указом Президента України а нейтральна ВВС досі не визначилась
djuiceman, Kyiv, Ukraine

В історії Визвольних Змагань за Незалежність і Соборність Української Держави Степан Бандера вписавсь як незламний відданий борець і один з лідерів Організації Українських Націоналістів. які боролися проти всіх ворожих окупантів України. За це він страждав у польських тюрмах і німецькому концтаборі, через те був убитий совєтським агентом за наказам шефа КДБ Шеляпіна в Мюнхені 15-го жовтня 1959 року. Відкриття памятника Степанові Бандері у Львові є доказом, що український народ не забув і ніколи не забуде свого вірного сина. Сьогодня, 14 жовтня, українці Торонта теж вшановують пам'ять Степана Бандери, Романа Шухевича і воїнів Української Повстанської Армії. Слава і честь всім борцям за волю нашого народу!!!
Стефанія, Торонто, Канада

Якщо бажаємо відновлення історичної справедливості, то мусимо бути щирі і згідні з правдою – відзначаючи УПА перш за все вклонитися легендарному засновнику і отаману Тарасові Бульбі–Боровцю, а то ми завжди історію пишемо як не від себе, то бодай з середини, але рідко коли правдиво і відкрито, а тому, чуючи нещирість, багато хто піддається мимохіть на спекуляції провокаторів.
kateryna nemyra

УПА під командуванням Бандери творила звірства над громадянами Польщі, особливо на Волині. Вони співробітничали з німцями, і тільки після 1944, коли було ясно, що нацисти не допомагатимуть їм створити незалежну державу, тоді вони зупинили співробітництво. Цікаво, коли Україна розкаже цілу історію про героїв УПА. Чи немає в Україні кращих національних кандидатів у герої? Помаранчева революція повинна розплатитися з боргами за гроші, які вона отримала від ОУН США. Шкода що УПА вбивці …
Stacho, Kiev, Ukraina

Часів Волі Славень Новий Воскресенна Україно, Слава тобі й воля! До Народу України Всміхається доля! У сім’ї Народів Вільних Щиро нас вітають, За успіхи й перемоги Шану нам віддають. Нема врага-супостата, Боже гріє Сонце, То ж пануймо, Брати й Сестри У своїй сторонці! Свою душу очистивши, Здобули свободу! Пам’ятаймо, що ми, браття, Козацького роду! За труди народу свого Ласку Бог зсилає. Підростаймо, молодії, Вкраїна благає! Не забудьмо споминати Ми своїх Месіїв, Що за всіх нас, край наш любий Віддали всі сили. Розцвітай же, Україно! Майбутнє зростає Нове, вільне покоління, Свобода сприяє!
Ihor, USA

Степан Бандера - наш герой і патріот Украіни. Накінець-то у нас при владі є справжні украінці-патріоти.
Торрес Євдокія, Америка

Це гарно, але чому чорночервоні прапори витіснюють жовтоблакитні? Невже ж наш жовтоблакитний вже не в моді? Гірко!
Ольга, США

Велика подяка Мійській Раді Львова та усім хто причинився доцієї справи, вшановання нашого борця за волю України -Степана Бандери Слава нашим героям та память з роду в рід.
Мирон Kozak, DeBlainvile, Canada

Нарешті це збулося!!! Цим відкриттям була встановлена історична справедливість щодо великого Сина України, всіляко обливаного брудом і брехнею савєцкою владою та її приспішниками. Так тримати, Львів! Чекаємо перейменування таких міст як Кіровоград, Іллічівськ та інших на Бандерівськ та імені Шухевича й Кука. Слава Украні!!!
Тарас Трясило, Пилявці (Ізмаїл), Українська Народна Республіка

 
 
Також на цю тему
Холодна війна з пам’ятниками в Україні загострилася
19 вересня 2007 | КУЛЬТУРА I CУСПІЛЬСТВО
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження