BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: четвер, 19 березня 2009 p., 13:03 GMT 15:03 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Солана закликав Україну дотримати умови МВФ
 
Тимошенко
Комісар Євросоюзу з питань зовнішньої та безпекової політики Хав’єр Солана на зустрічах з Президентом України Віктором Ющенком та прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко 18 та 19 березня закликав їх діяти "рішуче та швидко задля виконання умов Угоди про стабілізаційну позику від Міжнародного валютного фонду".

Про це повідомили у Представництві Європейської Комісії в Україні. За інформацією Представництва Єврокомісії, пан Солана висловив серйозну стурбованість ситуацією в Україні, яка стала наслідком сильного впливу глобальної фінансової кризи та тривалих ускладнень на внутрішньополітичній арені.

Високий Представник закликав як Президента, так і прем’єр-міністра України діяти рішуче та швидко задля виконання умов Угоди про стабілізаційну позику від Міжнародного валютного фонду, погоджену у 2008 році, а також працювати разом для порятунку країни від фінансової кризи.

Хав’єр Солана повторив, що ЄС залишається прихильним до Україні. Він наголосив, що виконання умов МВФ дуже важливе для того, щоб ЄС був спроможним надалі допомагати Україні рухатись у правильному напрямку.

Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в обсязі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі та допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи.

У листопаді 2008 року Україна отримала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. доларів.

У січні 2009 року в Україні безуспішно працювала місія МВФ, яка мала ухвалити рішення про надання чи ненадання Україні другого траншу.

9 лютого голова місії МВФ Джейла Пазарбазіолу повідомила, що МВФ планує протягом найближчих тижнів повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною, а відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.

У МВФ напередодні повідомили, що готові надати другий транш 16-мільярдного кредиту, навіть у разі відчутно більшого дефіциту держбюджету. Але Україна повинна отримати додаткове фінансування для його покриття, наприклад, від Світового банку.

Валднер: Східне партнерство - не філантропія

Комісар Європейського Союзу з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер заявляє, що ініціатива “Східне партнерство” – не філантропія, а нова зовнішня політика Європи.

Про це вона заявила сьогодні на дискусії в Європейському політичному центрі.

“Ця політика – не філантропія, це – зовнішня політика Європи XXI століття”, - сказала вона.

 Ця політика – не філантропія, це – зовнішня політика Європи XXI століття.
 
Беніта Ферреро-Вальднер

Комісар зазначила, що “Східне партнерство”, відкриває можливості для посилення співпраці, але водночас, не передбачає на нинішньому етапі членства для країн - східних сусідів ЄС.

«Східне партнерство» - польсько-шведська ініціатива, має охопити 6 країн - сусідів Євросоюзу: Азербайджан, Вірменію, Грузію, Молдову, Україну та Білорусь.

Чи примирить ЄС українських лідерів?

Оглядачі у Брюсселі назвали появу на форумі ЄНП Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко "подвійною неприємністю", через конфлікт між українськими урядовцями.

Однак, президент і прем'єр-міністр України провели спільну зустріч з президентом Європейської народної партії Вілфредом Мартенсом.

Про це повідомила прес-секретар прем'єр-міністра України Марина Сорока.

Вона уточнила, що спочатку відбулася зустріч Юлія Тимошенко з президентом ЄНП у форматі тет-а-тет, а потім до них приєднався і Віктор Ющенко.

 "Я би не хотів, щоб відносини президента і прем’єра малювалися у таких фарбах – що це люди, які конфліктують, що це люди, які не здатні зреалізувати ті чи інші плани. Це не так. І я б не хотів, щоб десь у Європі давали поради, що робити, це принизливо. Крім української сторони, ці питання ніхто не вирішить".
 
Віктор Ющенко

Марина Сорока також повідомила, що до цієї зустрічі Юлія Тимошенко зустрічалася з Генеральним секретарем ради ЄС, Верховним представником з питань загальної зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єром Соланою.

Сам Віктор Ющенком назвав принизливими імовірні спроби примирити його у ЄС з власним керівником уряду:

"Я би не хотів, щоб відносини президента і прем’єра малювалися у таких фарбах – що це люди, які конфліктують, що це люди, які не здатні зреалізувати ті чи інші плани. Це не так. І я б не хотів, щоб десь у Європі давали поради, що робити, це принизливо. Крім української сторони, ці питання ніхто не вирішить".

Напередодні пан Ющенко обговорив питання двосторонньої співпраці і міжнародні проблеми з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу і генеральним секретарем Ради ЄС Хав’єром Соланою.

Окремо йшлося про завдання енергетичної безпеки і в цьому контексті - про проведення міжнародної конференції з модернізації газотранспортної системи України, яка відбудеться у Брюсселі 23 березня.

Президент Ющенко назвав це важливим питанням для України і Європи.

 
 
Україна - ЄС ЄС трохи втомився від українського керівництва
Аманда Аксакоча для Бі-Бі-Сі
 
 
Москва - Київ Позиція Москви щодо України буде жорсткою
Володимир Горбулін
 
 
Також на цю тему
КПУ ініціює імпічмент Ющенку
12 березня, 2009 | УКРАЇНА
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження