BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: четвер, 02 липня 2009 p., 09:50 GMT 12:50 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Тимошенко закликає ВР зняти недоторканність
 
Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко у Верховній Раді
Фракція БЮТ підтримає подання Генеральної прокуратури України про зняття зі свого однопартійця Віктора Лозінського депутатської недоторканності.

Про це повідомила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко сьогодні на брифінгу в Кабінеті міністрів:

«Ми як фракція зібрали 150 голосів, для того, щоб у п'ятницю провести позачергове пленарне засідання парламенту. Всі документи передані у Верховну Раду».

Прем'єр підкреслила, що фракція БЮТ пропонує включити до порядку денного засідання ВР два пріоритетні питання, зокрема розгляд законопроекту про внесення змін до Конституції для скасування депутатської недоторканності, який був прийнятий 18 січня 2008 року і недавно повернений з Конституційного Суду для подальшого розгляду у Верховну Раду.

За її словами, фракція БЮТ наполягає, щоб другим питанням на порядку денному пленарного засідання було включене питання про зняття депутатської недоторканності з депутата фракції БЮТ Віктора Лозінського, який підозрюється в скоєнні злочину.

 Ми вимагаємо на позачерговому засіданні зняти недоторканність з пана Лозінського. І взагалі я звернулася до цього депутата з вимогою написати заяву про складання депутатського мандату.
 
Юлія Тимошенко

«Ми вимагаємо на позачерговому засіданні зняти недоторканність з пана Лозінського. І взагалі я звернулася до цього депутата з вимогою написати заяву про складання депутатського мандату».

Юлія Тимошенко пообіцяла, що фракція БЮТ віддасть усі свої голоси на підтримку змін до Конституції і зняття недоторканності з депутата.

«Ці два питання є пріоритетними для розгляду у п'ятницю під час позачергового пленарного засідання. Я думаю, що раз і назавжди слід поставити крапку на будь-якій недоторканності – чи то депутатській, чи то чиновників, чи то Президента, суддів – усі мають бути, як колись говорили великі політики, рівні перед законом».

1 липня, генеральний прокурор України Олександр Медведько направив у Верховну Раду подання, в якому просить дати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і взяття під варту народного депутата України від фракції БЮТ Віктора Лозінського, стосовно якого було порушено кримінальну справу за фактом завдання тілесних ушкоджень, які спричинили смерть людини в Голованівському районі Кіровоградської області.

Ющенко закликав Раду зняти недоторканість

Президент України Віктор Ющенко вимагає від Верховної Ради терміново розглянути подання про позбавлення депутатської недоторканності народного депутата Віктора Лозінського, якого підозрюють у вбивстві людини.

Про це сьогодні на брифінгу повідомила прес-секретар Президента Ірина Ванникова.

За її словами, така вимога міститься в листі глави держави на адресу голови Верховної Ради України Володимира Литвина.

Вона зазначила, що Віктор Ющенко тримає під пильним контролем розслідування цього резонансного злочину.

Як повідомлялося, 53-річний Валерій Олійник загинув у результаті сутички з народним депутатом від БЮТ Віктором Лозінським, Голованівським районним прокурором Євгеном Горбенком і начальником Голованівського райвідділу міліції Михайлом Ковальським на території мисливського господарства у Кіровоградській області 16 червня.

За їх версією, загиблий був чи то браконьєром, чи то озброєним хуліганом, який без будь-яких причин відкрив стрілянину по машині народного депутата, а його смерть - результат необхідної самооборони.

Водночас односельці загиблого називають подію не інакше, як полюванням на живу людину.

Чевгуз: Недоторканність слід було зняти у 1991 році

Віктор Лозінський твердить, що не винен

Досвідчений юрист Віктор Чевгуз, який спеціалізується на подібних справах, розповів в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що прокуратура і без того втратила багато часу.

Віктор Чевгуз: Це ненормальна практика. Якщо є труп, то вони повинні були негайно, того ж дня, порушити кримінальну справу. Провести огляд місця події і вже не брати ні в кого пояснень, а допитувати усіх свідків, тому що робити цього без порушення справи не можна. Тому, з точки зору закону, те, що Генпрокуратура цю справу порушила через два тижні, є грубим порушенням кримінально-процесуального кодексу і законів.

Бі-Бі-Сі: У вас дуже багатий досвід у цій сфері. Як ви думаєте, що слідчі могли робити протягом цих двох тижнів?

Віктор Чевгуз: Я думаю, що це депутат, він себе вважає, як кажуть, господарем району, і він там катався з начальником міліції та прокурором, то, звичайно, робили все, аби потім відмовний матеріал зробити і списати його в архів. І тільки через те, що туди втрутилися журналісти, розголос дійшов до президента, і президент дав пряму вказівку порушити кримінальну справу, її таки порушили. А так, на превеликий жаль, що міліція, що прокуратура все роблять, аби цю справу зам’яти і відправити в архів.

 Я думаю, що це депутат, він себе вважає, як кажуть, господарем району, і він там катався з начальником міліції та прокурором, то, звичайно, робили все, аби потім відмовний матеріал зробити і списати його в архів. І тільки через те, що туди втрутилися журналісти, розголос дійшов до президента, і президент дав пряму вказівку порушити кримінальну справу, її таки порушили. А так, на превеликий жаль, що міліція, що прокуратура все роблять, аби цю справу зам’яти і відправити в архів.
 
Віктор Чевгуз

Бі-Бі-Сі: Раніше депутат Лозінський фігурував у цій справі як свідок, тепер –як підозрюваний. Що це змінить?

Віктор Чевгуз: Тепер йому треба захищатися. Тобто буде конкретне обвинувачення йому потім пред’явлене. Якщо знімуть депутатську недоторканість, буде винесена постанова про притягнення як обвинуваченого. Він повинен відповісти уже на перше запитання: ви визнаєте себе винним?

Бі-Бі-Сі: А чи дає це більше можливостей слідчим?

Віктор Чевгуз: Звичайно, якщо з нього знімуть депутатську недоторканість, то це розв’яже язики начальнику міліції і прокурору, якщо вони мовчать. Тому що на сьогодні вони думають, що він депутат, він нам допоможе. Якщо буде знята депутатська недоторканість, вони зрозуміють, що усі втрьох сядуть на одну лаву підсудних, і ніхто їм не допоможе. Отоді вони почнуть давати один на іншого покази. Звичайно, цим слідчі обов’язково скористаються. Практика показує, що якщо на лаву підсудних потрапляє міліціонер, прокурор і сам депутат, колишній міліціонер, то як правило вони перші починають «колотися» і здавати один одного.

Бі-Бі-Сі: Як ви вважаєте, ця справа дійде до суду?

Віктор Чевгуз: Я вважаю, що так.

Бі-Бі-Сі: Поки що Лозінського лише підозрюють, його вина не доведена. Якщо справа все ж дійде до суду, це буде перший випадок в історії української незалежності, коли депутата судитимуть. Ви вірите в це?

Віктор Чевгуз: Чому ні? Це потрібно було ще з 91-го року робити. Я вважаю, що якщо ті правопорушення депутата не пов’язані з його діяльністю законодавчою, він не повинен мати недоторканість. Яке відношення має вбивство у Голованівському районі до його роботи? Ніякого! Він повинен відповідати. Тому обов’язково депутатська недоторканість повинна бути знята.

Бі-Бі-Сі: З нього чи з усіх.

Віктор Чевгуз: З усіх. Я думаю, що цей приклад підштовхне депутатів до такого рішення.

 
 
Також на цю тему
Соціологи не винні!
23 червня, 2009 | УКРАЇНА
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження