В Одесі знайшли картину Тіціана

Одеський музей західного і східного мистецтва
Image caption Одеський музей західного і східного мистецтва

Одна з картин, виставлених в Одеському музеї західного і східного мистецтв, наймовірніше, належить пензлю Вечелліо Тіціана - великого італійського художника епохи Відродження.

Директор музею Володимир Островський заявив, що працівники музею виявили безцінне полотно випадково, коли вивчали картину невідомого італійського художника епохи Відродження.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

В інтерв'ю програмі Ранок з Бі-Бі-Сі пан Островський розповів про обставини виявлення полотна і його цінність.

На сьогодні проведена попередня експертиза картини фахівцями Ермітажу, яка підтвердила, що вік полотна і склад фарби повністю відповідають передбачуваному часу її написання.

Працівники музею і експерти поки що не розголошують назву і місцезнаходження картини, побоюючись повторення історії з полотном Караваджо "Поцілунок Іуди або взяття Христа під варту".

Шедевр світового живопису, картина Караваджо була викрадена з музею і подальша її доля досі невідома.

"За художньою цінністю ця картина Тіціана, можливо, набагато цінніша вкраденого Караваджо", - підкреслив директор музею.

Вартість знайденого шедевра, за різними оцінками, може сягати 200 мільйонів доларів.

Тіціан Вечелліо народився в 1477 році в Італії в П’єве-ді-Кадоре, тому іноді, за місцем народження, його називають да Кадоре.

Відомий також як Тіціан Божественний, він вважається одним з найвідоміших італійських живописців епохи Відродження.

Ім'я Тіціана стоїть в одному ряду з геніями Відродження Мікеланджело, Леонардо да Вінчі і Рафаелем.

Тіціан писав картини на біблейські і міфологічні сюжети, прославився він і як портретист.

Йому робили замовлення королі і папи Римські, кардинали, герцоги і князі. Тіціану не було і тридцяти років, коли його визнали найкращим живописцем Венеції.

Image caption Венера Тіціана

Його пензлю належать такі картини як "Соломія з головою Іоанна Хрестителя" (1515 р.), "Вознесіння Богоматері" (1518 р.), "Венера" (1538 р.) та інші.

Художник помер від чуми у Венеції 27 серпня 1576 року, заразившись від свого сина, доглядаючи за ним.

На честь Тіціана названий кратер на Меркурії.

Роботи Тіціана зберігаються в найбільших картинних галереях по всьому світу. На сьогодні власноруч створені Тіціаном визнані близько 300 картин.

Вартість картин Тіціана на даний момент обчислюється в мільйонах доларів. Кілька років тому картина "Діана і Актеон" обійшлася національним галереям Лондона і Шотландії в 50 мільйонів фунтів стерлінгів.