Іранська ‘кіберармія’ вразила Твіттер

Іранська кібер армія
Image caption Іранська кібер армія в дії - 'цей сайт хакнули'

Соціальна мережа Твіттер стала об’єктом нападу, коли група, що називає себе «Іранська кібер армія», спробувала переправляти користувачів Твіттера на свій власний вебсайт, що містив політичні звернення.

Твіттер пояснив, що напад було здійснено, коли були вражені сервери, що переадресовують веб-браузери на ті чи інші сайти.

Мережа розпочала розслідування того, що сталося, і що саме спричинило «падіння».

Твіттер став об’єктом нападу рано вранці у неділю, коли всіх користувачів переадресували на вебсайт так званої Іранської кібер армії, з повідомленням, що Твіттер став об’єктом хакерства.

На екрані з’явився текст арабською мовою, на тлі зеленого прапора. На прапорі було написано ім’я третього Ши Імама, Імама Гусейна.

На сайті також було вміщено вірш перською мовою, де містилися слова «Усі хто стануть на стежину боротьби за Бога, переможуть».

Дехто вважає, що напад на Твіттер став своєрідною помстою за використання мережі під час політичних протестів в Ірані кілька місяців тому.

Через годину після того, як Твіттер став об’єктом нападу ‘кібер армії’, сайт припинив роботу і поновив її ще через годину.

Речники мережі визнали, що причиною хакерства стало порушення безпеки сайту, коли сторонні особи дістали доступ до системи імен домену (DNS).

Твіттер (Twitter) – одна з найпопулярніших соціальних мереж у світі, де користувачі пишуть свої мікроблоги, вміщуючи повідомлення не більше 140 знаків завдовжки.

Мережа відповідальна за блискавичне поширення багатьох новин, наприклад, заворушень в Ірані, а також смерті Майкла Джексона минулого літа.