Хто запатентує слово 'горілка'?

Полтавська горілка з перцем
Image caption Ця полтавська горілка з перцем на експорт називається "водка", хоча могла б носити і власну назву

Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Лі Тернер вважає, що бренд особливої української горілки варто запатентувати на міждержавному рівні.

Про це посол Великої Британії заявив в інтерв'ю газеті “Дєло”, відповідаючи на запитання, який з українських продуктів він рекомендував би запатентувати.

"Я не великий шанувальник горілки, але мені говорили, що українська горілка набагато краща за російську і шведську горілку. Про це мені говорили висококваліфіковані експерти з Росії та Швеції", - сказав британський дипломат.

За словами Лі Тернера, відмінний напій під назвою "горілка", як особлива українська горілка, міг би бути відомим усій Європі.

Віце-президент української торгово-промислової конфедерації Юрій Жихарєв повідомив Бі-Бі-Сі, що цього року приблизно тринадцять відсотків від виробленої у країні горілки пішло на експорт. Однак, кількість горілки українських марок на зарубіжному ринку, за словами Юрія Жихарєва, фактично більша, оскільки деякі українські компанії побудували горілчані заводи в Росії.

"Українська горілка користується попитом, тому зараз нам потрібно її запатентувати, щоб ми могли у всіх країнах її реалізовувати. Якщо ми цього не зробимо, то не зможемо користуватися цією назвою, як це вже сталось з напоями "шампанське" і "коньяк", - підкреслив Юрій Жихарєв.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі віце-президент української торгово-промислової конфедерації також не виключив, що назва горілка вже може бути запатентована однією із компаній, але інформація про це не оприлюднена. Права на цю назву, як пояснив Юрій Жихарєв, можуть бути пред'явлені пізніше, як це вже на практиці відбувалось, наприклад, з маркою цигарок "Прима".

"Втрата права на назву "горілка" дошкульно вдарила б по українським виробникам", - резюмував Юрій Жихарєв.