Різдвяний пудинг – на власний ризик

різдвяний пудинг
Image caption Британці готують такий пудинг і вдома, тільки без срібла!

Один ресторан у центрі Лондона примусив своїх відвідувачів, які хотіли замовити традиційний англійський різдвяний пудинг з меню, підписувати заяву, що вони беруть на себе відповідальність за можливу шкоду для здоров’я.

Дослівно у заяві сказано таке: «Я позбавляю ресторан «High Timber» від несення відповідальності за шкоду, якої я можу завдати собі, споживаючи десерт, що містить шматочки срібла.»

Різдвяний пудинг за традицією має містити срібні монети і той, у чию порцію вони потраплять, вважається особливо «везучим».

Проте, власниця ресторану побоялася, що відвідувачі можуть поламати зуб чи подавитися мініатюрними шматочками срібла, і тому вирішила убезпечити себе від судових позовів.

Нелін Страус каже, що боялася, що клієнти будуть незадоволені зайвим клопотом з підписом документа.

Натомість, за її словами, в ресторані спричинився справжній ажіотаж.

«Мій ресторан базується у лондонському Сіті, - каже власниця, - і багато з моїх клієнтів – адвокати, вони і порадили мені це зробити, просто щоб перестрахуватися.»

«Мені здалося, що це божевілля, але я послухалася їх.»

Підписування документа несподівано зробило страву ще популярнішою.

Ресторан подавав срібні монетки вартістю від 25 до 120 доларів у кожному восьмому пудингу.

Ніхто з тих, хто замовив традиційну страву, не потерпів. Але деякі клієнти ресторану «High Timber» забрали заяви з собою, як доказ весело проведеного часу.