Лазарович: мене вже не спинити!

Лазарович
Image caption Василь Лазарович в студії Бі-Бі-Сі: готовий представляти Україну

Пропонуємо вашій увазі ексклюзивне інтерв'ю з Василем Лазаровичем - співаком, який представлятиме Україну на пісенному конкурсі "Євробачення-2010".

Таке рішення майже одностайно прийняла художня рада Національної телекомпанії України. Хоча судячи з реакції, багато хто був цим рішенням здивований, і тому, коли Василь був у гостях у київському офісі Української служби Бі-Бі-Сі, Ольга Бетко запитала у нього насамперед, наскільки здивований був він сам.

В. Лазарович: Я скажу чесно, що був дуже здивований, але здивований приємно. Тому що, без сумніву, мені хотілось представляти Україну на "Євробаченні". І сьогодні я хочу з упевненістю сказати, що я готовий до цього. Звичайно ж, хвилювання були, адже було подано багато артистів, які захотіли представити Україну на "Євробаченні" - прийшли, подали заявку й сказали: "Ми хочемо, ми готові", але так у цьому році склалося, що в НТКУ вирішили обрати виконавця внутрішнім голосуванням. Це є певне питання до бюджетної політики, фінансів і сьогоднішніх можливостей як держави, так і каналу. Тому дуже приємно, що мені випала така місія, а час розсудить і покаже. І я впевнений, що ми зробимо все, щоб переконати українців, що я їх не підведу і обов'язково покажу якнайкраще. А в шоу-бізнесі ці люди, які дивуються, без сумніву, говорили, говорять і будуть говорити. Чи я би це був, чи був би хтось іншій, нема значення, у нас просто, на жаль, таке середовище, яке любить багато говорити. Але нічого страшного!

Бі-Бі-Сі: Ви трохи лунаєте так, буцімто виправдовуєтесь!

В.Лазарович: Ні, я не виправдовуюсь. Абсолютно не виправдовуюсь!

Бі-Бі-Сі: Давайте подивимось з того боку, що ви не належите до дуже титулованих співаків в Україні. І кажуть, що до вашого виступу в Юрмалі два роки тому вас мало хто знав. Ось я читала на одному сайті, що "Україну представлятиме співак-початківець". Ви все ж таки вважаєте, що вам певним чином пощастило, що не було загальнонаціонального відбору?

В.Лазарович: Якщо би був загальнонаціональний відбір, то мені було б напевно ще легше. Тому що хай говорять хто що хоче, я не є маріонеткою, я не є проектом якогось продюсера, якому розказують, що робити, і нав'язують деякі тенденції. Я артист з професійною підготовкою і можу про себе розповісти для того, щоб слухачі узнали про мої певні досягнення, про які, на жаль, не знають. І в тому проблема нашого середовища, що воно ведеться на те, що йому кинуть. Ось, наприклад, зроблять дешеву розсилку типа "Нікіта знялась в кліпі голою" - і прекрасно, всі щасливі! Але що далі?

Image caption Відеокліп Лазаровича "Свобода" (2009)

Ні, я не хочу ні в якому разі ображати ані Нікіту, ані артистів, ані тих, хто це пише, просто у нас іде бум попси, бум проектів, бум тимчасовості, а я - співак, який ішов і йду професійним шляхом. Я відпрацював два роки в мюзиклі "Екватор", де працювали Тіна Кароль та Світлана Лобода, просто ніхто про це не згадує, тому що нікому це не потрібно. Для того, щоб згадали, треба платити гроші, треба всюди приходити, хочеш, щоб про тебе добре розповідали, треба навколо заплатити, хочеш, щоб тебе показали, треба знову ж таки заплатити, хочеш виступити на "Пісні року" - питань нема, плати 15 тисяч доларів за пісню і співай. Але українець повинен у себе в державі виступати, не сплачуючи гроші, вітати свою країну, вітати своїх друзів…

Бі-Бі-Сі: Тоді на цьому тлі, про яке ви зараз розповіли, на тлі цього буму, як ви кажете, як взагалі вам вдалося пробитись? Я знаю, що ви народилися далеко від столиці, правда?

В.Лазарович: Взагалі зараз я про себе багато чого нового дізнаюсь. І навіть що я вже мільйонером став. Насправді я студент музичної академії, народився на Прикарпатті у мальовничому селі Косівського району, і я цим пишаюсь! Зараз я закінчую Національну музичну академію. Працював солістом в оркестрі під керівництвом Михайла Фінберга, був у Італії на конкурсі, був на "Слов'янському базарі", на "Новій хвилі"… І були різні результати, у причинах котрих я не хочу оправдовуватись, тому що все було як було, нічого страшного. Сьогодні я (після "Нової хвилі", яка виступила для мене не стартом, а великим уроком) сформував свою команду. І працюємо ми дуже багато. Зараз я закінчую два альбоми, які вийдуть, я думаю, разом з піснею, що буде представлена на "Євробаченні".

Бі-Бі-Сі: До речі, це моє головне запитання: чи ви вже вирішили, чим будете дивувати Європу?

В.Лазарович: Ні, я ще не вирішив, тому що тільки об'явили про мою участь у конкурсі. І якщо хтось думає, що це було заздалегідь приготовано, то я можу сказати з упевненістю "Ні!". Я включаюсь у роботу саме зараз, з різними композиторами, і вже є деякі пропозиції з Європи, Росії, України. Зараз об'явлений конкурс пісні, і на сайт НТКУ і, зокрема, на мій сайт композитори зможуть присилати свої пісні. І ми будемо плідно працювати для того, щоб обрати ту одну пісню, яку б хотілось виконати на "Євробаченні".