1 січня: як боротися з похміллям

Новий рік 2010 року переважна більшість українців провела вдома. Згідно з опитуваннями, лише 1% українців збиралися святкувати Новий рік в ресторані чи кафе.

Понад 70% людей кажуть, що воліють бути з родиною, а решта в колі друзів. Але де б хто не був, майже стовісотково на святковому столі планується шампанське і ще багато інших напоїв, і на ранок у багатьох – похмілля.

Похмілля супроводжує новорічні свята так само, як салат олів’є чи шампанське, або фільм “Іронія долі або з легким паром”.

Саме цей фільм, якому понад тридцять років, створив романтичний образ похмілля. Похмілля головного героя – це, власне, те, за чим спостергають глядачі впродовж стрічки.

Однак в житті рідко буває як в кіно - не кожен на ранок нового року знаходить нове кохання. Найчастіше прокидаєшся з головним болем та нудотою.

Існує безліч рецептів, як позбутися похмілля. Колись екс-міністр охорони здоров’я Юрій Поляченко радив журналістам пити зранку багато чорного чаю з лимоном. Відомим народним засобом вважають розсіл з-під солоних помідорів чи огірків. Допомогти також може кефір, ряжанка або гарячий суп. Головна порада, яку ви почуєте від лікаря – менше пити і не змішувати різні алкогольні напої.

Директор асоціації виноробів та сомельє Наталя Благополучна у першу чергу радить не зловживати шампанським.

“Не більше бокалу шампанського, а бокал – це сто мілілітрів, тому що бокал флюте, куди наливають шампанське має місткість 150 грамів, а наливають у нього дві третини, тобто сто грамів. Так от таким бокалом зустрічайте Новий рік. А потім раджу – і я сама так роблю – переходьте на тихі вина. Але знову ж таки – не більше двохсот грамів за новорічну ніч. Краще обрати якийсь один напій, щоб не було змішування. Якщо п’єте різне, то пийте за принципом крещендо – по наростаючій, від більш слабкого до більш міцного”, - каже вона.

Приклад Наталі Благополучної – нетиповий. Згідно з соцопитуваннями, українці досі у новорічну ніч надають перевагу шампанському та горілці. Вино поступається популярністю.

Експерти вважають, що на це впливають декілька факторів. Одна з проблем полягає в тому, що на українському ринку – великий відсоток фальсифікату вина або “винного напою”, як це називають знавці. Впливає також на вибір ціна: хороша горілка коштує значно дешевше за хороше вино. Але, на думку психолога Дмитра Чамари, справа також у звичках.

Тут багато складнощів, тому що у культурі споживання українців якраз мало закладено зв’язку з вином, тому що у нас більш жирні страви, і люди звикли вживати більш міцні напої. Думаю, що мине не один десяток років, щоб змінилася культура споживання вина”, - вважає він.

Справді, достатньо уявити, що традиційно стоїть в Україні на новорічних столах, розумієш, що шанувальники вина цього вином не запивали б.

Новини на цю ж тему