Останнє поновлення: Середа, 20 січень, 2010 p., 15:20 GMT 17:20 за Києвом

У Севастополі - нашестя шпаків

Шпаки у Севастополі

Зграї шпаків викликають подив у мешканців Севастополя

Севатополь переживає нашестя птахів. Це переважно шпаки, які летять зимувати на Південь і зупинилися в Криму перепочити. Їх так багато, що, як розповідають мешнкаці Севатополя, ні на лавку не сісти під деревом, ні пройти – дехто навіть змушений прикривати голову газетою зі зрозумілих міркувань.

“Просто скупченість птахів така, що вони викликають подив у мешканців міста. Уявіть, що дерево без листя посеред зими раптом обліплюють зграї шпаків. Це таке вражаюче видовище,” - пояснив Бі-Бі-Сі керівник Севатопольського товариства охорони природи Валентин Шестак.

За словами природоохоронця, така велика кількість птахів створює незручності насамеперед для власників автомобілів. Якщо вони не вдало припаркуються під деревом, то авто загиджують.

Сотні шпаків у Севастополі

Шпакам подобається тепла погода в Криму

Шпакам подобається тепла погода в Криму

Збільшити зображення

Валентин Шестак також розповів, що шпаки переважно збираються на японських софорах: “У них у грудні дозрівають плоди – це такі стрючки схожі на акацієві - і птахи перелітні їдять їхнє зерня. Це ті птахи, які летять у вирій, але зупиняються у нас.”

Останнім часом клімат у Севастополі став м’якший – у грудні-січні плюсові температури. І перелітні птахи, які летять у Туреччину, в Африку, зупиняються там надовше, до морозів, оскільки там є що їсти – плоди рослин та міське сміття.

“В Греції, в Італії зараз значно холодніше ніж в Криму. Пам’ятаєте, коли на Херсонщині, Одещині ішов сніг, у нас в Криму було +15 і світило сонце. Зараз у нас плюс 6-9. Тому птахи і зимують в Криму. Навіщо летіти в Туреччину, якщо і тут тепло?” – пояснив Бі-Бі-Сі природоохоронець Валенти Шестак.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS