МакДональдз програв у справі гамбургера

макдональдз
Image caption Скибка сиру може виявитися доленосною

Суд постановив, що філіал МакДональдз у Нідерландах вчинив неправильно, звільнивши працівницю за те, що вона додала до гамбургера, який продала колезі, скибку сиру.

Офіціантку звільнили у березні минулого року, після того як вона продала гамбургер колезі, а він потім попросив ще й скибку сиру.

Компанія МакДональдз каже, що гамбургер зі скибкою сиру перетворився на чізбургер, який коштує більше за простий гамбургер, і тому вона повинна була взяти з колеги відповідну суму.

Але суд у районі Лееуварден постановив, що звільнення було за суворим покаранням за такий дрібний проступок і письмове попередження у цьому випадку було би адекватнішим.

Компанії МакДональдз наказали сплатити працівниці компенсацію у розмірі майже 6 тисяч доларів, що склало б її зарплатню за 5 місяців контракту.

Компанія-гігант фастфуду раніше твердила, що працівниця з філії у місті Леммер на півночі Нідерландів порушила правило про заборону подарунків від компанії родичам, друзям чи колегам.

Але суд постановив у письмовій заяві: «Звільнення було занадто суворим. Це всього-навсього скибка сиру.»

Цю справу розглядали через кілька днів після того, як МакДональдз повідомив про зростання прибутків на 25% за останній квартал 2009 року.