''Sunday Борщ'' – смачне вариво з ідей

Конкурс ідей

“Sunday Борщ” – не випадково назвали на честь української страви – це така собі корисна суміш з різних ідей та проектів, яка легко засвоюється.

На “Sunday Борщ” прийшло близько тридцяти молодих людей. Більшість – послухати нові ідеї та навчитись їх втілювати, показати свої задумки та позмагатись за головний приз.

Призовий фонд – це гроші, зібрані за вхід. І дістається він тому, за чию ідею проголосує найбільше відвідувачів.

Двомісний підводний човен. Ідею привіз Владислав Синяговський. Він розповідає, що підводний човен купив кілька років тому у літнього інженера з Донецької області. Той майстрував його сам протягом 16-ти років. Його відчистили від іржі, помалювали. І зараз він готовий до занурень під воду. Справа за малим - Владислав шукає проекти, де б підводний човен ручної роботи можна було застосувати.

Потрібні речі з непотребу. Киянка Аліна Копиця пропонує об’єднатись довкола ідеї створення сувенірів зі сміття. І місто чистіше стане, і заробити на цьому можна. Як приклад Аліна каже, що готова робити світильники з битого скла, чи шафи з куп старої преси.

Теплі школи. Оксана з Полтавщини пропонує цілий набір заходів з енергозбереження. Головна мета – зробити школи та бюджетні організації більш енергоефективними, аби економити кошти.

Перемогу ж у конкурсі здобув киянин Денис. Він пропонує організувати жителів міських будинків, домовитись із художниками чи ремісниками, щоб ті виготовляли номери для кожного будинку окремо. Як він пояснив у інтерв’ю Бі-Бі-Сі, йому не сподобалось виконання нових номерів, які запропонувала міська влада. Там більшість площі відведена під рекламу, а номеру майже не видно, - каже Денис. Йому дісталось понад 1200 грн.

Організатори кажуть, що справа не у грошах. І сюди не за винагородою приходять. «Наприклад на минулому "борщі" була ідея скасувати візи в Європу для українців.

Розповідає один із організаторів Олександр Ластовський: "Зрозуміло, що грошей, які зібрали не вистачить. Так само, як ідея – здивуватись і не помітити цього. От скільки треба грошей, щоб здивуватись і не помітити цього?"

"В першу чергу завдання “Sunday Борщ”, - додає співорганізатор Ірина Соловей, - створити умови для спілкування та контактів людей з різних сфер. Адже втілення проектів продовжується і по закінченню проекту завдяки новим знайомствам".

За традицією “Sunday Борщ”, саме борщем пригощає той, хто вже реалізував свої проекти. Цього разу його готувала Ганка Третяк, власне вона і приймала конкурсантів у приміщені одного зі своїх реалізованих проектів – у художній галереї.

“Sunday Борщ” – це також колись була ідея. З’явилась вона у Романа Петруняка – українця зі США. За кілька років вона поширилась по світу. "І хоча у різних країнах її реалізують по-іншому, - каже Роман, - вони всі базуються на одній простій ідеї – зібрати разом людей за обідом, зібрати гроші і віддати їх комусь".