Останнє поновлення: Понеділок, 8 березень, 2010 p., 08:24 GMT 10:24 за Києвом

Тріумф "Повелителя бурі" на "Оскарах"

На 82-ій церемонії вручення найвищих нагород у царині кіномистецтва "Оскар" найкращим фільмом 2009 року названо "Повелителя бурі" американської режисерки Кетрін Біґелоу.

Драму про війну в Іраку на церемонії в Лос-Анджелесі підтримали переважна більшість із приблизно шести тисяч членів Американської академії кіномистецтва.

Головною інтригою цьогорічної церемонії "Оскар" було суперництво "Повелителя бурі" і "Аватара". Обидва фільми були номіновані в дев'яти категоріях.

Але якщо "Повелитель бурі" - малобюджетна картина, яка в прокаті зібрала всього 15 млн доларів, то "Аватар" визнано технологічним чудом і рекордно касовим фільмом, що приніс своїм творцям понад 2 мільярди доларів прибутку.

Додаткової гостроти змаганню двох кінофільмів надавало те, що режисери "Повелителя бурі" і "Аватара" - Кетрін Біґелоу і Джеймс Кемерон - колишні чоловік і дружина.

"Повелитель бурі" завоював загалом шість "Оскарів", зокрема, за кращу режисуру і кращий оригінальний сценарій.

Кетрін Біґелоу, якій 58 років, стала першою в історії Голлівуду жінкою-режисером, що нагороджена "Оскаром".

"Аватар" переміг у трьох номінаціях - за краще художнє оформлення, операторську роботу і спецефекти.

Кращою актрисою року стала Сандра Буллок за роль багатодітної матері з американського півдня у фільмі "Темний бік", кращим актором - Джефф Бріджес за роль бідного музики у фільмі "Шалене серце".

Кращим актором другого плану визнано Кристофа Волца ("Безславні покидьки" режисера Квентіна Тарантіно), а актрисою другого плану - Монік ("Тужся").

Клацнути Читати: український слід на Оскарах: Віра Фарміга

Мультфільм "Угору" названо кращим повнометражним анімаційним фільмом.

Корисні посилання в інтернеті

Найбільш популярні новини

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS