Фільм з України на Канському фестивалі

Кадр з фільму ''Щастя моє'' (фото з вебсайту Сергія Лозниці)
Image caption Кінострічка ''Щастя моє'' про водія-дальнобійника

У конкурсній програмі Канського кінофестивалю вперше бере участь фільм, зроблений за участи України, "Щастя моє" кінорежисера Сергія Лозниці.

Стрічка спільного виробництва Україна-Німеччина-Голланді змагатиметься за Золоту пальмову гілку з 15 кінофільмами, серед яких, зокрема,"Ще один рік" британця Майка Лі і "Стомлені сонцем-2" російського режисера Нікіти Михалкова.

Продюсер фільму Олег Кохан сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що творча група «дуже щаслива», що «має можливість змагатися з найкращими режисерами світу», а також, що очікує від фільму прибутків.

Канський кінофестиваль відкривається 12 травня показом нового фільму Рідлі Скотта "Робін Гуд".

Фільм «Щастя моє» Сергія Лозниці знімався на півночі України, зокрема, у Чернігівській області.

Стрічка розповідає про кілька днів у житті водія-дальнобійника Георгія, який, залишивши вдома дружина, яка його зраджує, подорожує російською провінцією, стикаючись із жорстокістю і вбивством. Дія фільму відбувається в наш час з ретроспективою в період Другої світової війни.

Роль водія зіграв молодий білоруський актор Віктор Немець.

Головну жіночу роль у фільмі, який став першим ігровим фільмом документаліста Сергія Лозниці, виконала румунка Каталін Дордеа.

Image caption Офіційний плакат Канського кінофестивалю

У фільмі знімалися актори з чотирьох країн.

У спеціальній програмі Канського кінофестивалю також буде представлено фільм Отара Іоселіані «Шантрапа» (Україна-Франція) за участи Богдана Ступки.

Продюсер обох фільмів Олег Кохан в інтерв’ю пресі сказав, що відчуває «радість і гордість.»

Олег Кохан: «Ми беремо участь в основному конкурсі найавторитетнішого кінофестивалю планети зі стрічкою Сергія Лозниці і здійснюємо прем'єрний показ фільму Отара Іоселіані. Це вже нагорода для кожного продюсера, а для українського – особливо». Режисер фільму «Щастя моє» Сергій Лозниця наголосив, що присутність його фільму в основній програмі Канн - велика честь для нього і його міжнародної команди: "Робота над фільмом була щастям, запрошення в Канни - це подарунок, який я приймаю із захопленою смиренністю. Я не розглядаю участь у Канському фестивалі як змагання. Для мене це, перш за все, можливість показати мою стрічку найбільш професійній і найдосвідченішій аудиторії у світі.»

2009 року Золоту пальмову гілку Канського кінофестивалю отримала стрічка австрійського режисера Міхаеля Ханеке «Біла стрічка».

Сергій Лозниця народився в Білорусі. Згодом переїхав до Києва, де закінчив школу і навчався в Політехнічному інституті.

У 90-х роках навчався в Інституті кінематографії в Москві, а згодом переїхав жити до Німеччини.

Уперше український фільм потрапив у програму Канського кінофестивалю 2005 року, коли документальна стрічка "Подорожні" режисера Ігоря Стрембицького перемогла в категорії короткометражних фільмів.