Кохан про Канський фестиваль: ми дуже щасливі

Кадр з фільму ''Щастя моє'' (фото з вебсайту Сергія Лозниці)
Image caption Кінострічка ''Щастя моє'' про водія-дальнобійника

У конкурсній програмі Канського кінофестивалю вперше бере участь фільм, зроблений за участи України, "Щастя моє" кінорежисера Сергія Лозниці.

Стрічка спільного виробництва Україна-Німеччина-Голланді змагатиметься за Золоту пальмову гілку з 15 кінофільмами, серед яких, зокрема,"Ще один рік" британця Майка Лі і "Стомлені сонцем-2" російського режисера Нікіти Михалкова.

Продюсер фільму Олег Кохан сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що творча група «дуже щаслива», що «має можливість змагатися з найкращими режисерами світу», а також, що очікує від фільму прибутків.

Фільм «Щастя моє» Сергія Лозниці знімався на півночі України, зокрема, у Чернігівській області.

Стрічка розповідає про кілька днів у житті водія-дальнобійника Георгія, який, залишивши вдома дружина, яка його зраджує, подорожує російською провінцією, стикаючись із жорстокістю і вбивством...

Image caption Олег Кохан

О. Кохан: Для кінокомпанії, для режисера і для всієї творчої групи це – перший крок. Ми дуже раді, що в нас є можливість змагатися з найкращими режисерами, фільмами і продюсерами світу. А що це означає, час покаже.

Бі-Бі-Сі: Що ви відчуваєте?

О. Кохан: Ми зараз так щільно зайняті виробництвом фільму, щоб встигнути до основного конкурсу… Ну, радість, безумовно… Ми дуже щасливі.

Бі-Бі-Сі: Можете сказати, про що цей фільм, і чим ще відомий цей режисер?

О. Кохан: Режисер Сергій Лозниця відомий як кінодокументаліст. Він відомий у всьому світі. А фільм наш про подорож однієї простої людини – водія, який вирушає у мандри світом. А що буде відбуватися, запрошую всіх до перегляду цього фільму.

Бі-Бі-Сі: З інтерв’ю виданню «Экономические известия», в якому ви говорите більше про бізнесовий бік справи, складається враження, що ви відстоюєте думку, що для розвитку українського кіно обов’язково потрібна якась державна підтримка. Чому?

О. Кохан: Враховуючи те, що економіка кіно та кіногалузі майже 30 років не стимулювалася і не підтримувалася, а, окрім того, державою були вчинені антикіношні закони і дії, то думаю, що держава повинна простимулювати процес відродження кіно і дати можливість кіногалузі стати на ноги. Без підтримки ринок самотужки не може піднятися.

Бі-Бі-Сі: Якщо говорити про загальноекономічні процеси, то є думка, що підтримка держави може навпаки нашкодити розвитку тієї чи іншої галузі.

О. Кохан: Ні-Ні… Я вам хочу сказати, що на ґрунті дуже глибокого аналізу ми бачимо: якщо не простимулювати – це вже не просто побажання і бачення, а це вже думка і рішення на основі глибокого вивчення схожих економічних моделей, просторів кіно ( і Польщі, і Чехії, і Фінляндії) – розвивати кіно в Україні неможливо. Просто потрібне прозоре і розумне регулювання цього питання.

Бі-Бі-Сі: Якщо ми вже говоримо про гроші, чи ви очікуєте прибутків, а чи прогнозуєте і чи вже запланували якісь збитки?

О. Кохан: Ми розраховуємо на прибутки. Вже на даний момент ми маємо дуже велику кількість пропозицій від відомих світових агенцій, які займаються просуванням і продажем кіно за межами Європи, тобто, по всьому світу.

Я думаю, що найближчим часом ми вже будемо знати нашого світового продавця, тобто, агенцію, яка буде представляти інтереси цієї картини. І це допоможе не лише заробити гроші, а й представити фільм якнайширшому загалу глядачів.

З Олегом Коханом розмовляв Олександр Бондаренко.

Канський кінофестиваль відкривається 12 травня показом нового фільму Рідлі Скотта "Робін Гуд".