Радянське воєнне кіно в інтернеті

"Мосфільм" і "YouTube" запустили спільний інтернет-портал зі старими кінофільмами про війну. На порталі вміщені найвідоміші кінострічки радянських часів про війну. У "Мосфільмі" вважають, що сучасна молодь мало дивиться телевізор і віддає перевагу інтернету.

Чи цікавляться українці радянськими воєнними фільмами?

П’ятирічний Володимир, який катався на самокаті в одному з київських парків, сказав, що фільми про війну його мало цікавлять, - більше комедії і мультфільми. "Я люблю якісь добрі фільми, а не про війну", - сказав він.

Інший хлопець дисятирічного віку почав розповідати, що йому більше до вподоби старі радянські комедії "Операція "И" та інші пригоди Шурика". Кіно про війну він дивиться, але тільки з татом, "коли по телевізору показують".

Як "Іронію долі" досі демонструють всі телеканали переважно на Новий рік, так само і радянські фільми про війну можна побачити лише на травневі свята. На інтернет-порталі, стилізованому у червоних кольорах, розміщена така класика воєнного кіно, як "Летять журавлі", "О шостій вечора після війни", "Живі та мертві" та інші фільми. Кінооглядач Анатолій Єрема вважає, що старі радянські кінострічки не так важко знайти в мережі або у спеціалізованих магазинах, але такий інтернет-портал полегшить пошук і зробить ці фільми доступнішими.

Анатолій Єрема: "Я не думаю, щоб так критично не було доступу до тих кінострічок без "YouTube", хоча всі способи придатні. "YouTube" – це дуже популярний ресурс, такий портал полегшить пошук тим людям, які звикли ним користуватися."

Пан Єрема вважає, що сучасне кіно про Другу Світову часто не відповідає історичним фактам і це треба пояснювати молоді. За обгорткою фільму про війну часто ховається комерційний проект, який має мало спільного з історією, - зауважає кінооглядач. Серед сучасних прикладів, які можуть стати набутком в історії кінематографу, Анатолій Єрема виділяє фільми, що розповідають про війну не бойовими діями і спецефектами, а простими людськими історіями.

Анатолій Єрема: "Друга світова війна дуже далека від сучасної молоді і для того, щоб вона відчула і зрозуміла минуле, треба шукати інші види подачу матеріалу. Необхідне навіть його художнє переосмислення."

З опитаних Бі-Бі-Сі людей із захопленням розповідали про радянські воєнні фільми переважно чоловіки середнього віку. Вони і намагаються показувати своїм дітлахам такий кінематограф.

"Дивилися ми з дітьми старе радянське кіно, але їм це не цікаво", - розповідає тато двох дівчаток.

У "Мосфільмі" говорять, що новий Інтернет-портал – це експериментальний проект і фільми на ньому будуть у вільному доступі до середини травня.