ГОГОЛЬFEST позбавили прописки

Гогольфест

Популярний мистецький фестиваль кілька років поспіль відбувався у комплексі «Мистецький Арсенал» в Києві, але з першого липня там відновлюють будівельні роботи, тому організаторам фестивалю відмовили у наданні майданчику.

Останні ж кажуть, що вже запросили гостей з трьох десятків країн і не встигнуть знайти інше місце.

За словами засновника фестивалю Владислава Троїцького, в 2009 році на дійство прийшло 120 тисяч глядачів – в середньому це по 10 тисяч щодня. «Гогольфест» називають наймасштабнішим українським фестивалем сучасної культури.

У вересні цього року він має відбутися вчетверте, традиційно «Гогольфест» проводили у «Мистецькому Арсеналі».

Представники 36 країн підтвердили свою участь в ньому. За словами Владислава Троїцького, зрив фестивалю, участь в якому погодилися взяти майже 1000 міжнародних учасників, загрожує іміджеві України.

«Для того, аби не нашкодити іміджу не лише «Гогольфесту», але й України, потрібно спробувати знайти можливість, з одного боку, максимально забезпечити ремонтні роботи, а з іншого – провести фестиваль. Ми хочемо діалогу, а не просто постановки перед фактом.»

Владислав Троїцький каже, що альтернативного майданчика за три місяці знайти не вдасться, та і можлива заміна буде нерівноцінною.

Від імені усіх учасників фестивалю він написав відкритого листа президентові Януковичу, у якому просить Віктора Януковича відтермінувати ремонтні роботи.

Але нещодавно призначений гендиректор «Арсеналу» Наталія Заболотна каже, що це неможливо.

В інтерв’ю Бі-Бі-Сі вона пояснила, що ще минулого року в дворі арсеналу викопали котлован для двох підземних поверхів, який треба терміново закінчити, аби він не став жертвою зсуву ґрунтів.

"Ми не проти мистецтва, але ми за те, аби швидко запустити музейний комплекс національного значення, щоб він працював, функціонував. Треба вибирати – чи проводимо щорічно «Гогольфест» в руїнах, чи будуємо «Мистецький арсенал», яким всі будуть задоволені."

Проект «Мистецький арсенал» ініційований Віктором Ющенком.

За задумом колишнього президента, який, однак, поки не вдалося реалізувати, цей музей на території київської фортеці і військового арсеналу царських часів мав стати найкращим комплексом у Східній Європі. Лунали також гучні заяви, що «Арсенал», мовляв, має переплюнути навіть Ермітаж.

За словами Наталії Заболотної, цього року у бюджеті на будівництво музею заплановано 100 мільйонів гривень, їх має вистачити аби закінчити перший поверх.