Останнє поновлення: П'ятниця, 22 жовтень, 2010 p., 17:42 GMT 20:42 за Києвом

Юрій Винничук. "Груші в тісті"

Юрій Винничук. "Груші в тісті". Львів, видавництво ЛА "Піраміда", 2010. 288 стор.

Книжкова премія Української служби Бі-Бі-Сі "Книга року Бі-Бі-Сі" представляє кожну з 32 книжок Довгого списку (претендентів на звання Книги року): обкладинка, перша сторінка тексту, фото автора та короткий відгук одного з експертів.

Клацнути Тут - сторінка Книги року Бі-Бі-Сі 2010.

Переможець Книги року Бі-Бі-Сі 2005 Юрій Винничук пропонує автобіографічну розповідь про молодість, поезію, фарцу, Львів, армію і любов.

Перша сторінка

Перша сторінка книги Юрія Винничука "Груші в тісті"

Збільшити зображення

Експерт Бі-Бі-Сі, професор УКМА Віра Агеєва представляє книгу Юрія Винничука.

"У книжці Юрія Винничука зібрано оповідки, вже почасти відомі з окремих публікацій, але тепер вони складаються у більш-менш цілісний – принаймні хронологічно – сюжет.

Я не схильна аж так вірити в достеменність розказаних житейських історій, проте львівський колорит всіх цих кав'ярняних посиденьок, веселих – не завжди безневинних! – розіграшів, літературних візій і фантазій захоплює сам по собі. Юрій Винничук згадує друзів-поетів (розділ “Чубайрон” таки про Грицька Чубая, не про лорда Байрона).

Попри наскрізну настанову на гру з читачем, ця книжка переконує в тому, що усвідомлення своєї національної й культурної ідентичності дає змогу зберегти себе у найбезнадійніших тарапатах і випробуваннях.

Я підозрюю, що кількість випитого ним алкоголю мемуарист таки трохи перебільшив; але розповідям про культурну і моральну вищість, цілковиту перевагу молодих львівських богемістів-інтелектуалів над владою, з якою вони змушені співіснувати, віриш беззастережно.

Фразу про те, що от звільнила нас славна Червона Армія – “і нема на то ради”, приписують Станіславу Людкевичу. “Груші в тісті” – це віртуозно написані оповіді про те, як львівська культурна еліта все ж пробувала давати собі з тим раду".

Експерт Бі-Бі-Сі, блогер "Української правди" Ірина Славінська - про книгу Юрія Винничука.

"Збірка оповідань Юрія Винничука - про Юрія Винничука. Оповідання очевидно автобіографічні. Принаймні, тексти наповнені історіями, що їх, здавалося б, неможливо вигадати.

Раптом виявляється, що в СРСР секс був. І жарти були. І веселе студентське життя з розіграшами

Кожна історія наповнена фірмовими "штучками" Винничука, якого люблять читачі: гумор, сороміцькі історії, львівський колорит, тверда письменницька рука та унікальний голос оповідача.

Найбільше тут вражає, що всі смішні молодечі історії трапилися в не зовсім сприятливих умовах, тобто зовсім у несприятливих. Маю на увазі радянські реалії. А тут раптом виявляється, що в СРСР секс був. І жарти були. І веселе студентське життя з розіграшами.

Ідеальна книжка для підняття настрою".

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS