Останнє поновлення: Понеділок, 15 листопад, 2010 p., 14:08 GMT 16:08 за Києвом

Дара Корній. "Гонихмарник"

Дара Корній. "Гонихмарник". - Харків, 2010 рік, видавництво "Клуб сімейного дозвілля". 336 стор.

Книжкова премія Української служби Бі-Бі-Сі "Книга року Бі-Бі-Сі" представляє кожну з 32 книжок Довгого списку (претендентів на звання Книги року): обкладинка, перша сторінка тексту, фото автора та короткий відгук одного чи кількох експертів.

Клацнути Тут - сторінка Книги року Бі-Бі-Сі 2010.

Читацькі рецензії на "Гонихмарник": Клацнути Т. Тарасенко,Клацнути Н. Ліщинська, Клацнути П. Домаха.

Дара Корній (це ім'я - літературний псевдонім) народилася на Волині, і саме з Волині починається дія її роману "Гонихмарник". А зараз живе у Львові, де ця дія продовжується. Закінчила Українську академію друкарства. Пише також дитячі твори. За її словами, "Гонихмарник" - її перший "дорослий" роман, хоча головними героями його є підлітки, і читачами, мабуть, також.

Перша сторінка

Перша сторінка

Збільшити зображення

Експерт Бі-Бі-Сі, телеведучий Андрій Куликов представляє роман Дари Корній.

"Це - оповідь про нелюдське кохання. Парадоксально? У романі Дари Корній "Гонихмарник" гонихмарник-дводушник має надзвичайні сили, бо в ньому не лише людська душа. Отож дивовижно радісно дізнатися, що і злий Гонихмарник здатний на кохання - адже міг би задовольнитися тим, щоби жити душа в душу з самим собою.

Та, відай, принаймні одна душа в Гонихмарника не на місці - і знаходить собі пару поза власною оболонкою. Душа звичайної людини під час життя залишає її тіло хіба під час сну. В Гонихмарника, певно, інакше - і мандри чарами відбуваються не лише уві сні.

Часом тривожно, але коли Гонихмарник нарешті зустрічається з Аліною, відчуваєш заспокоєння. Аби одна душа знала, що робить інша".

Автор Дара Корній

Автор Дара Корній

Адміністратор премії "Книга року Бі-Бі-Сі" Світлана Пиркало - про роман "Гонихмарник".

"Якщо підлітки всього світу божеволіють від романів Стефані Майєр про вампірів, то українським читачам пощастило ще більше, бо у них тепер є "Гонихмарник". І міфологія в цьому романі продумана чудово, і дія відбувається динамічно, і герої сповідують цінності, яких ми хочемо в літературі: хоробрість, відданість, готовність боротися за свою любов.

Гонихмарники, вони ж градобури, - істоти, які іноді допомагають, іноді псують людям життя. Вони поселяються в чоловіках, яких потім страшенно тягне до жінок - але люблять вони лише жінок з однієї родини, які самі наділені великою силою... Від волинського села до Львова, Лондона і паралельних світів триває дія в романі.

Дара Корній пише живою, простою українською мовою, часом вдало застосовуючи діалектизми, вплітаючи українські міфи. Це приклад якісної масової літератури. Книга має всі шанси стати бестселером і сподобатися не лише підліткам, а й їхнім батькам".

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS