Останнє поновлення: Середа, 17 листопад, 2010 p., 14:13 GMT 16:13 за Києвом

Юрій Макаров. 'Геній місця'

Юрій Макаров. "Геній місця". - Київ, 2010 рік, видавництво "Факт". 256 стор.

Книжкова премія Української служби Бі-Бі-Сі "Книга року Бі-Бі-Сі" представляє кожну з 32 книжок Довгого списку (претендентів на звання Книги року): обкладинка, перша сторінка тексту, фото автора та короткий відгук одного чи кількох експертів.

Клацнути Тут - сторінка Книги року Бі-Бі-Сі 2010.

Юрій Макаров народився в 1955 році в Болгарії, в емігрантській родині. Родина повернулася до Києва, де Макаров закінчив романо-германську філологію і викладав французьку мову.

Більшості українців він відомий як телеведучий - одне з облич "раннього" каналу 1+1. Проте не чужий Юрій Макаров і друкованому слову. Він був шеф-редактором журналу "Український тиждень", а тепер написав роман "Геній місця" - на відміну від попередніх творів, українською мовою.

Експерт Бі-Бі-Сі Ірина Славінська, журналіст "Української правди", представляє роман Юрія Макарова.

Перша сторінка

Перша сторінка

Збільшити зображення

"Симпатична сучасна детективна історія без надміру неочікуваних перипетій. Книжка чудово попала в головний тренд навколоісторичного роману про маленького українця в екстремальних умовах на тлі віднайдення генетичної пам’яті (див. "Століття Якова" Володимира Лиса).

В романі вдало експлуатується історичний київський дореволюційний і радянський бекграунд. Він не переобтяжує текст і водночас несе певне дидактичне навантаження – мені як представнику покоління, що не застало "совка", вдалося вивчити трохи нових слів і словосполучень.

Особливо порадував центральний персонаж. Образ Матвія-Моті гарно зійде за наочну ілюстрацію екзотичного для України явища "чоловік у декреті".

Автор Юрій Макаров

Автор Юрій Макаров

Хороше розважальне чтиво".

Адміністратор премії "Книга року Бі-Бі-Сі" Світлана Пиркало - про книгу "Геній місця".

"Юрій Макаров написав дуже київську книжку. Вона нагадала мені минулорічного фіналіста "Книги року Бі-Бі-Сі" - книгу Олеся Ільченка "Місто з химерами", де так само переплелися детективний сюжет, київська архітектура і шарм цього міста.

Головний герой роману Макарова, київський інтелігент, тюхтій і "домогосподар" Мотя раптом вирішує показати всім, де раки зимують, і виявляє таке в своїй генеалогії, про що тільки й може мріяти київський інтелігент

В романі є алюзії й на рейдерство, і на плівки Мельниченка, і на інші реалії сучасної України. Наївний монархізм героїв переплітається з побутовими деталями київського сьогодення".

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS