Останнє поновлення: Вівторок, 7 грудень, 2010 p., 20:01 GMT 22:01 за Києвом

К.Листван про Діброву: зазираючи в душі

Зазираючи у душі… Рецензія на книгу Володимира Діброви “Правдиві історії”.

Українська служба Бі-Бі-Сі проводить конкурс читацьких рецензій у рамках премії "Книга року Бі-Бі-Сі 2010"

Клацнути Сторінка Премії "Книга року Бі-Бі-Сі 2010 - тут!

Клацнути Сторінка книги "Правдиві історії" на Бі-Бі-Сі - тут.

“Правдиві історії” Володимира Діброви – збірка оповідань, написаних у різні часи і на різні теми. Проте кращої назви для цієї збірки годі й придумати. Це дійсно – Правдиві історії. Про людей, що поряд. Про людей, що в нас самих.

На перший погляд, від оповідань не доводиться очікувати нічого надзвичайного: непомітні назви (“про молодят”, “про двох друзів і двох подружок”, “про жінку, яка чекала на автобус”), опис цілком буденних ситуацій на початку (приїхали двоє друзів на дачу, жінка чекала на автобус, молодята подали заяву про шлюб).

Перша сторінка книги

Перша сторінка книги

Збільшити зображення

Але це – лише мапа сайту. З гіперпосиланнями. Мандруючи по ним, ми зазираємо в глибини душі персонажів, спостерігаємо за їх долею, знайомимось з різними течіями “життєвої філософії”. І впізнаємо – себе, знайомих, суспільство, ставлення суспільства і до суспільства. Впізнаємо підсвідоме прагнення Світла, Захисту, Вищого; впізнаємо стан, коли з дна душі піднімається накопичений осад, все стає каламутним, і не добереш – куди йти до Світла, чи існує воно взагалі?

Кожному з зображених у оповіданнях персонажів (як і кожному з нас) доводиться мати справу з подібними питаннями, більш або менш усвідомлено “коливатись між Небом і Землею”.

Прикметно, що коротко охарактеризувати персонажів не вдасться: кожен з них хороший, і поганий; комічний і драматичний; карикатурно-схематичний і глибокий. Все, як у житті. А от настрій практично усіх текстів (і сприйняття життя автором?) – спільний. Гіркувата іронія з присмаком надії. Котра, мабуть, залишається після пекучих сумнівів і пошуків.

Мабуть, тому від текстів важко відірватись. Проте відклавши – не хочеться знову брати в руки. Щоб надії лишалось більше.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS