Біля Австралії затонув корабель із 'біженцями'

За повідомленнями з Австралії, корабель із підозрюваними шукачами притулку розбився на скелях на австралійському Острові Різдва. Повідомляють поки що про 27 загиблих і про 42 врятованих.

Image caption Місцеві мешканці не могли прийти на допомогу через шторм

Фотографії з місця події показують, що корабель, який, можливо, мав десятки пасажирів, розбився на шматки.

Очевидці кажуть, що не могли допомогти, бо море було надто бурхливим, аби наблизитися до корабля.

Корабель, як виглядає, намагався пришвартуватися біля Острова Різдва, де розташований австралійський центр утримання іммігрантів.

Кореспондент Бі-Бі-Сі Нік Брайянт передає з Сиднея, що, за деякою інформацією, на судні було близько 70 людей.

Раніше виконувач обов'язків прем'єр-міністра Вейн Свон, який заміщає прем'єра Джулію Ґіллард, поки вона у відпустці, підтвердив, що деякі люди загинули.

"Багато людей було врятовано, але, на жаль, було витягнуто кілька тіл", - сказав він.

Мешканці Острова Різдва кажуть, що дізналися про трагедію через крики на березі. Дехто кидав людям у воду мотузки та рятувальні жилети.

"Ми кидали мотузки зі скелі, і вкинули в воду, мабуть, із дві сотні рятувальних жилетів. Близько 15-20 людей змогли забратися в жилети, але в воді скрізь плавали мертві тіла. В воді були мертві немовлята, мертві жінки і мертві діти", - сказав один мешканець, якого цитує вебсайт газети "Західний Австралієць".

Image caption За деякими непідтвердженими повідомленнями, врятовано близько 40 людей.

Австралійські ЗМІ передають, що мешканці повідомили поліції про подію о 5-45 ранку (20-45 за Гринвічем у вівторок). Австралійські митники вийшли в море на двох надувних човнах, щоб порятувати тих, хто вижив.

Цього року до Австралії почало прибувати більше шукачів притулку на човнах. Зараз у центрі утримання іммігрантів на Острові Різдва близько трьох тисяч людей, які чекають, поки посадовці приймуть рішення у їхніх справах.

Острів знаходиться в Індійському океані, близько 1200 км на північний захід від австралійського материка і близько 300 км на південь від Індонезії.