Катрін Денев потішна у Potiche

Катрін Денев, яка знялася у понад 100 фільмах, виконує нетипову для неї роль домогосподарки у Франції 1970х в новій кінокомедії Potiche.

Image caption Катрін Денев і Жерар Депардьє - вперше на одному екрані від 2004 року

Вже на початку фільму глядача чекає несподіванка, бо актриса, яку часто називають уособленням кінематографічної елегантності, біжить у червоному спортивному костюмі і в бігудях.

У переддень прем'єри її нового фільму в Лондоні актриса в розмові визнає, що "це не той образ, у якому мене можна часто побачити". Катрін Денев додала: "Це я запропонувала використати бігуді в сцені з бігом!"

Героїня Денев - Сюзанн Пужоль, покірна дружина власника фабрики парасольок Робера. Але коли робітники оголошують страйк, а чоловік потрапляє до лікарні, їй доводиться взятися за керівництво фабрикою.

Французькою potiche - це вазочка чи якийсь декоративний непотріб. У розмовній мові цим терміном окреслюють жінок, яких вважають лише "окрасою" важливого чоловіка.

Режисер фільму Франсуа Озон взяв за основу сюжету однойменний французький фарс. Він каже, що хоча події відбуваються 1977 року, його в цьому сюжеті привабили численні паралелі із сучасною соціальною і політичною дійсністю.

"Зараз значно більше жінок на керівних посадах у бізнесі чи в політиці, але багато проблем і підходів за минулі 30 років так і не змінилися", - вважає Озон.

"Заховати" зірку

Режисер каже, що сцена з бігудями на початку фільму допомогла йому позбутися стереотипної героїні Катрін Денев: "Уявити Катрін Денев у ролі potiche неможливо, тому мені треба було "вбити" її традиційну героїню вже на початку. Бо коли маєш таку велику зірку, то проблема полягає в тому, аби глядач забув про всі її попередні ролі".

Тривала кінематографічна кар'єра Денев почалася ще в 1950-х, але зіркою вона стала в наступне десятиліття завдяки таким фільмам як "Шербурзькі парасольки", "Відраза" Романа Полянського чи "Денна красуня" Луїса Бунюеля.

Копирайт изображения None
Image caption Домогосподарка Сузанна обводить довкола пальця чоловіка-фабриканта

Якщо персонаж Денев на початку фільму Potiche зображений дещо карикатурно, то під кінець стрічки героїня перетворюється на серйозного політичного гравця.

У фільмі Катрін Денев знову грає з Жераром Депардьє - вперше від фільму "Повернути час назад" 2004 року.

Депардьє виконує роль колишнього коханця Сузанни, мера-соціаліста, проти якого вона висуває власну кандидатуру на місцевих виборах.

"Ми не часто тепер бачимося, - каже Денев про свого колегу, - але коли вже зустрінемося, то складається враження, ніби розмовляли буквально на тижні".

Копирайт изображения Getty
Image caption Денев у травні на Каннському кінофестивалі: покурити спокійно теж не вдається

А чи думала Денев, як її героїня, про те, аби й собі податися в політику? На це запитання актриса відповіла категорично: "Ні, ніколи. Я актриса, а не політик. Мене більше цікавлять соціальні проблеми, а не політика".

Центральним моментом сюжету є сцена танцю героїв Денев і Депардьє у нічному клубі. Як зауважив режисер Франсуа Озон, він прагнув підкреслити надзвичайну екранну гармонію між акторами: "Сцена свідомо штучна: вони обоє дивляться в камеру. Це мить поза часом. А вони уособлюють сутність французького подружжя".

А чи спадало режисерові на думку перенести сюжет фільму в наші часи? У відповідь він лише сміється: "В жодному разі. Якби я помістив сюжет у сьогодення, це був би фільм Кена Лоуча, а не комедія".