Відпустка з лептопом - добре чи погано?

Чи вплинула поява смартфонів, лептопів і мобільного інтернету на нашу відпустку? Лусі Келлавей, оглядач "Financial Times" вважає, що на її відпочинок вплинула, причому, фундаментально.

Image caption Лусі Келлавей каже, що лептоп у відпустці - не моветон, а необхідність

"Протягом майже всього літа я перебуваю у "робочій відпустці". Я сама вигадала цей термін, щоб пояснити те, чим я займаюся вже кілька років, тому й з'явилась необхідність це якось назвати", - пише у своїй колонці пані Келлавей і розповідає детальніше, у чому ж полягає її "робоча відпустка".

За її словами, це щось на кшталт наполовину відпустки, наполовину роботи. Вона твердить, що таке майбутнє очікує усіх професійних працівників і, що б не казали люди, насправді це добре.

"Більшість людей скаже, що робоча відпустка - це недобре для психіки. Звісно, це жахливо, що всі працівники мають Blackberry і вони не мають перепочинку навіть під час відпустки", - пише Лусі Келлавей.

Експерти твердять, що для того, щоб справді відпочити, необхідно забути про роботу і спілкуватися з близькими людьми.

Однак у моєму випадку, твердить пані Келлавей, це не спрацьовує. "Стимуляція мозку для мене - кращий відпочинок, ніж сидіння під дощем з нудьгуючими підлітками", - каже вона.

Авторка згадує часи, коли інтернет не був таким доступним, як зараз. Тоді треба було перед відпусткою все встигнути зробити, і ця підготовка до відпочинку могла закінчитися таким стресом, що і сама відпустка вже не допомагала.

"Ти нарешті приїжджаєш на відпочинок з мозком, який ще повен робочих питань. Десь тиждень іде на те, щоб розслабитися і припинити хвилюватися про робочі справи. А коли ти вже нарешті починаєш справді вдпочивати, відпустка закнічується, і треба повертатися на роботу, де знову необхідна адаптація", - розповідає Лусі Келлавей.

На думку оглядача "Financial Times", один із позитивів "робочої відпустки" у тому, що перехідний період між робочим настроєм і туристичним минає м'якше. Крім того, якщо людина йде на відпочинок за умови, що вона буде постійно доступна, то такому працівнику даватимуть більше днів на "робочу відпустку".

"І на цій оптимістичній ноті я закінчую свій допис, радісно пакуючи валізи на поїздку з моєю сім'єю у Йоркшир на кілька днів. У валізі будуть окуляри від сонця, гумові чоботи, бо ніколи не знатимеш яка там буде погода, а також мій Blackberry і комп'ютер", - каже авторка статті.