Перший у світі блокбастер знову на екранах

Кадр з фільму "Подорож на Місяць"
Image caption Сьогодні після "реставрації" та графічного оновлення "Подорож на Місяць" фігурує серед фільмів-учасників найпрестижніших кінофестивалів.

Цей фільм став першим блокбастером в історії кіно і відкрив шлях для цілої низки науково-фантастичних стрічок.

"Подорож на Місяць" французького режисера Жоржа Мельєса побачила світ ще у далекому 1902 році.

Фільм є своєрідною пародією на пригодницькі фантастичні романи Жюля Верна "Із Землі на Місяць" та Герберта Веллса "Перші люди на Місяці"

Сьогодні тогочасні уявлення про космічні подорожі викликають посмішку, проте вже тоді Жорж Мельєс, безперечно, випередив свій час.

Його називали магом та чарівником кінематографу, відчайдушним винахідником, відомим завдяки тому, що зумів розширити кордони кінематографічного жанру.

Тривалість фільму близько 14 хвилин, проте у ті часи він вважався справжньою повнометражною стрічкою, а завдяки неперевершеній режисурі та приголомшливим на той час спецефектам "Подорож на Місяць" вважають однією з найвпливовіших робіт у світовому кінематографі.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Друге життя

Жорж Мельєс зняв "Подорож на Місяць" у двох версіях – чорно-білій та кольоровій, причому "розмальовували" стрічку вручну.

Довгий час кольорову версію фільму вважали загубленою, проте у 1993-ому році анонімний колекціонер подарував її барселонській фільмотеці.

Сьогодні ж робота видатного французького режисера отримала друге життя та повернулася у 21-ше століття у новому вигляді та ще й оздоблена новими саундтреками у виконанні французького електронного гурту Air.

Музиканти розповідають, що своєю музикою прагнули показати, що робота Жоржа Мельєса не є музейним експонатом, а лишається яскравим та унікальним витвором мистецтва і у наші дні.

Робота над музичними треками до фільму настільки захопила музикантів, що вони вирішили записати цілий альбом, який має побачити світ у лютому наступного року.

Новини на цю ж тему