Феміністки влаштували ''панк-молебень'' у храмі Христа Спасителя

pussy riot Копирайт изображения Alexander Kashin
Image caption ''Панк-молебень'' - богохульство, чи протест?

Радикальна феміністська панк-група Pussy Riot влаштувала імпровізований концерт в храмі Христа Спасителя в Москві.

Самі учасниці "концерту" у своєму блозі описали його як "панк-молебень" під назвою "Богородиця, Путіна прожени". В ході акції дівчата з різнокольоровими в'язаними масками на обличчях зайшли на підвищення вівтаря і виконали пісню протестного змісту.

За словами очевидців, виступ тривав кілька хвилин, після чого прибігли охоронці і з криками прогнали феміністок з храму. "Туристи стояли, роззявивши роти", - розповів Бі-Бі-Сі блогер Олександр Кашин.

"Це сталося приблизно об 11:00, служби в цей час не було, храм був напівпорожній. Там перебували кілька туристичних груп і небагато прихожан", - розповів Олександр Кашин, який, як він каже, "просто зайшов у храм помолитися".

За словами очевидця, несподівано в приміщення храму зайшли п'ятеро дівчат у яскравому, зухвалому вбранні, з гітарами та звукопідсилювачами. Вони розташувалися біля вівтаря і виконали пісню, слова якої розібрати було важко - зрозуміло тільки, що так вони висловлюють протест.

"Виступ тривав хвилин п'ять, не більше, - каже Кашин. - Потім забігли охоронці, спробували затримати учасниць групи, але вони швидко розбіглися, тож нікого не впіймали". Однак, як передає агенція "Інтерфакс", охорона собору повідомила, що порушниці спокою перебувають у відділку міліції.

На честь Масляної?

У Російській православній церкві на інцидент відреагували стримано.

"Ми звикли. Храм Христа Спасителя беруть в осаду вже дві тисячі років", - сказав в інтерв'ю телеканалу "Дождь" заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату протоієрей Всеволод Чаплін.

А професор Московської духовної академії протодиякон Андрій Кураєв припустив, що своєю акцією група, можливо, хотіла відзначити свято Масляної.

"Це час, коли, за канонами православної, давньоруської культури норма порушується, руйнується соціальний космос. Людина одягалася звіром, звірів виряджали в людський одяг, мужика - царем, п'яницю - попом і так далі", - заявив Андрій Кураєв. За його словами, питання в тому, "самі дівчата це так розуміють чи ні".

"Мені здається, для Церкви набагато більшою мірою буде гірше, якщо ми зараз почнемо вимагати притягнути всіх до відповіді", - заявив отець Андрій.

Раніше група Pussy Riot вже влаштовувала епатажні акції в знакових місцях російської столиці. 20 січня цього року на Лобному місці Червоної площі панк-феміністки виконали пісню про Путіна, який нібито злякався опозиційних виступів.

"Бунт, Росія! Вийди на вулицю, покажи свободу громадянської злості!" - закликали співачки. Учасниць "концерту" тоді затримали, двоє з них заплатили штрафи по 500 рублів за порушення правил проведення мітингів і зібрань.

Новини на цю ж тему