Понад 30 людей загинули в сутичках поліції із шахтарями в ПАР

Останнє поновлення: П'ятниця, 17 серпня, 2012 p., 09:17 GMT 12:17 за Києвом
ПАР

Невідомо, що саме змусило поліцію відкрити вогонь

Понад три десятки людей загинули в сутичках між поліцією та шахтарями, які страйкують у Південно-Африканській Республіці.

Про це повідомляє місцеве міністерство поліції.

Поліція відкрила вогонь по протестувальниках після того, як не змогла розігнати людей, озброєних мачете та палицями на шахті Марікана.

Шахта, де видобувають платину і яка належить компанії Lonmin, опинилася у центрі суперечки щодо оплати праці, яка посилила напруженість між двома найбільшими профспілками країни.

Сутички з шахтарями стали найкривавішим інцидентом ПАР з часів апартеїду.

Страйк розпочався тиждень тому, і з того часу, ще до заворушень у четвер ввечері, загинули 10 людей.

У п'ятницю міністр поліції Наті Мітетва підтвердив місцевому радіо, що в сутичках є жертви: "Багато людей зазнали поранень, цифри зростають".

Потужна профспілка Національний союз шахтарів заявила про 36 загиблих, повідомляє AFP.

Хто почав?

Поліцію відправили розігнати три тисячі шахтарів, які зібралися на пагорбі біля шахти, розташованої за майже 100 кілометрів від Йоганнесбургу. Люди вимагали оплати праці у понад тисячу доларів США на місяць.

Невідомо, що саме змусило поліцію відкрити вогонь, але, як повідомляють очевидці, стрілянина спалахнула після того, як група протестувальників рушила на поліцію.

Свідки кажуть, що поліцейські, озброєні пістолетами та рушницями, зробили кілька десятків пострілів.

Один з очевидців розповів місцевій новинній агенції Sapa, що поліція спершу застосовувала водомети та сльозогінний газ, намагаючись розігнати людей.

Полиция открыла огонь по горнякам

Полицейские подразделения открыли огонь по бастующим горнякам платиновой шахты в Южно-Африканской Республике. По меньшей мере 7 человек погибли.

Проглянутиmp4

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

Речник міністерства поліції захищає поліцейських, твердячи, що вони мають право на самозахист. Він також сказав, що розслідування інциденту вже розпочалося.

Президент ПАР Джейкоб Зума заявив, що шокований насильством.

Стрілянина у четвер сталася після кількох інших сутичком між страйкарями та поліцією, жертвами яких стали 10 людей. Серед них і два поліцейські.

ПАР є найбільшим світовим виробником платини, і конфлікт вже позначився на видобутку металу.

Компанія Lonmin, яка є третім найбільшим виробником платини у світі, вже стикалася з подібними трудовими суперечками на шахті Марікана. У травні 2011 року компанія звільнила близько дев'яти тисяч людей після страйку.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS