Французи сперечаються про допомогу держави на шкільні закупки

Останнє поновлення: Вівторок, 11 вересня, 2012 p., 12:11 GMT 15:11 за Києвом
Франція

Батьки переконують першокласники таки піти до школи

Із початком нового навчального року у Франції посилилися дискусії про те, в якій формі та в якому розмірі держава має надавати допомогу на відправлення дітей до школи.

Відправити дитину до школи у Франції цього року стало дорожче. Про підвищення цін на майже 2% повідомило французьке міністерство освіти, аналізуючи вартість шкільних приналежностей з переліку, який щороку видають батькам у школі наприкінці попереднього навчального року, щоб ті могли підготуватися до нового.

Цьогоріч розмір соціальної допомоги бідним родинам, які відправляють дітей до школи, збільшили на 25%. Підвищення допомоги дало поштовх новій хвилі вже традиційної дискусії: чи використовують батьки за призначенням державні субсидії до 1 вересня?

У Франції, де народжуваність найвища в Європі, майже 5 мільйонів дітей отримують таку субсидію від держави. Родина з дитиною від 6 до 10 років цього року отримала 356 євро, батьки старших дітей, від 11 до 14 років – 375 євро, а батьки найстарших школярів, 15-18 років, – 388 євро. Гроші автоматично перерахували на банківські рахунки батьків, якщо спільний дохід родини не перевищує встановленого державою ліміту. Суму допомоги розраховують на основі декларації про доходи кожної родини.

І хоча чимало французів радо приймають державну допомогу, є й такі, що виступають за зміну терміну виплат та навіть зменшення самої допомоги.

Вчителька однієї з паризьких шкіл Елоді Дюпон називає розмір допомоги неадаптованим, бо потреби першокласника і старшокласника різні, а субсидія майже не відрізняється. Пані Дюпон каже, що дотацію доцільніше починати надавати дітям, які йдуть до коледжу (тобто з 11 років), а раніше вона не є такою вже необхідною. Адже, розповідає вона, французи часто зберігають шкільні речі з минулого року, а менші школярі використовують шкільні речі старших брата чи сестри.

Патрісія Дюкурно працює у банку та виховує разом з чоловіком двох дітей. На її думку, розмір нинішньої державної дотації є завищеним і має становити 30 євро на дитину від 6 до 10 років та 50 євро - від 11 до 18 років. Пані Дюкурно звертає увагу, що після 18 років молоді люди не отримують субсидії до початку навчального року, хоча це, за її словами, було би дуже доречно.

Пані Дюкурно також поскаржилася на запізнення із перерахуванням дотації, її видали 20 серпня, а це означає, що шкільні закупи французи робили перед самим початком навчального року, коли вже завершуються літні розпродажі. Мати двох школярів каже, що не ризикувала із шкільними покупками на початку літа, бо не мала певності у тому, що держава виплатить дотації з огляду на кризу.

Батьки школярів звертають увагу на те, що державну допомогу виплачують у період після літніх відпусток, коли треба також перераховувати податки та оплачувати газ і електроенергію. Тож, шкільна дотація часом стає у нагоді для сплати нагальних потреб.

Катрін Льо Ру з паризького передмістя жартує, що, з її власного досвіду, продажі телевізорів з пласким екраном зазвичай зростають саме на початку вересня.

Дехто з французів пропонує видавати соціальну допомогу для школярів у вигляді купонів зі знижками, які можна застосувати лише на купівлю шкільних речей. Інша пропозиція: гуртові закупки шкільних речей школою, а потім – видача їх учням після сплати батьками їхньої вартості.

Втім, на французьких Інтернет-форумах викладачі часто скаржаться на те, що їхні учні оснащені найновішими телефони, планшетними комп’ютерами та іншими "гаджетами", а от на зошити та олівці до школи, мовляв, у батьків грошей не вистачило.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS