Мінкультури просить пояснень від Національного музею через "Сплячу красуню"

Останнє поновлення: П'ятниця, 12 жовтня, 2012 p., 15:28 GMT 18:28 за Києвом
Поцілунок

УПГКЦ розцінила перформенс, як пропаганду лесбійських стосунків

Міністерство культури просить пояснень від Національного музею через скаргу незареєстрованої Української Правовірної Греко-Католицької Церкви (УПГКЦ), яка називає пропагандою гомосексуалізму проект Полатайка ''Спляча красуня''.

Незареєстрована Українська Правовірна Греко-Католицька Церква поскаржилася на керівництво Національного художнього музею за "рекламування збочення" - так сказано у скарзі на ім'я голови комісії з питань захисту суспільної моралі Василя Костицького.

Обурення церкви викликав перформенс українсько-канадського художника Тараса Полатайка Клацнути "Спляча красуня", який завершився в Києві майже місяць тому.

В рамках проекту кожен повнолітній, дотримавшись певної процедури, міг спробувати розбудити поцілунком "сплячих красунь". В результаті, одна з учасниць мистецької акції розплющила очі у той момент, коли її цілувала інша дівчина.

УПГКЦ розцінила таку сучасну версію історії як пропаганду лесбійських стосунків.

"В часі, коли ряд законопроектів пропагують збочену ЛГБТ-ідеологію, ця акція не є лише невинною забавою, але є ідеологічним засобом для рекламування збочення. Йдеться про систематичну зміну мислення суспільства", - сказано в скарзі.

Копії цього документу УПГКЦ надіслала також президентові, прем'єрові, голові парламенту, міністрові культури та депутатам.

На скаргу вже відреагували - у листі від 8 жовтня, копію якого Тарас Полатайко продемонстрував ВВС Україна, директор департаменту культурної спадщини та культурних цінностей міністерства культури Микола Вінграновський просить керівництво музею дати пояснення з приводу того, що відбулося.

Водночас найбільшу греко-католицьку громаду в Україні об'єднує не УПГКЦ, а Українська Греко-Католицька Церква, яка є зареєстрованою, на відміну від УПГКЦ.

Лише сучасна казка

Автор проекту художник Тарас Полатайко не очікував подібної реакції на своє творіння, яке викликало багато схвальних відгуків у мистецьких колах в усьому світі. Все, чого він хотів, каже автор, це відтворити казку, але з урахуванням сучасних норм гендерної рівності.

"Це старовинний архетип людської поведінки, це стосунки між людьми. Моя адаптація до сучасності полягає в тому, що я розширюю цю ґендерну роль від суто "чоловік-жінка" до "будь-хто-жінка". Але красуня все ж залишається красунею", - пояснював художник ВВС Україна.

''Спляча красуня'' досі спить у Києві

В художньому музеї триває мистецький проект, в рамках якого всі бажаючі можуть спробувати розбудити дівчину поцілунком.

Проглянутиmp4

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

Відгуки про перформенс лунали в пресі більшості європейських країн, Австралії, Південної Кореї, Зімбабве, Саудівської Аравії, Конго та багатьох інших куточках світу.

Окрім мистецької складової, західні медіа окремо підкреслили політичну складову перфоменсу, зазначаючи, що обрана художником тема ідеально описує як інституцію шлюбу, так і "сплячий" стан українського суспільства.

Скарга з боку УПГКЦ з'явилася за кілька днів до того, як український парламент у другому читанні розглядатиме Клацнути законопроект про пропаганду гомосексуалізму.

Автори пропонують встановити відповідальність за пропаганду сексуальних відносин між особами однієї статі, а також за використання для таких цілей друкованих видань, теле- та радіомовних організацій.

Організації, які захищають права геїв, кажуть, що цей законопороект, який підтримали 289 депутатів, дискримінує геїв та заборонятиме їм збиратись публічно.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS