Валентин Терлецький. "Хмарочос"

Останнє поновлення: П'ятниця, 26 жовтня, 2012 p., 15:05 GMT 18:05 за Києвом
Валентин Терлецький. "Хмарочос"

Книжкова премія ВВС Україна Клацнути Книга року ВВС-2012 представляє кожну з книжок "довгого списку" (претендентів на звання Книги року).

Видавництво "Нора-Друк" презентує книгу Валентина Терлецького "Хмарочос":

В одній країні, яка нагадує сучасну Україну, мистецьке середовище живе за своїми правилами - виставки, концерти, презентації, творча конкуренція, пошуки натхнення, повна відстороненість від політичних процесів в країні...

Але в одну мить все змінюється: в країні встановлюється диктатура, новий міністр культури оголошує правила, яких відтепер мають дотримуватися всі. Під заборону потрапляє будь-яке вільне мистецтво і на офіційному рівні затверджуються нові дозволені для творчості теми.

Більшість митців, які ще пам'ятають радянські часи, коли вся творчість суворо цензурувалася, вирішує, що опір не має сенсу, і підкоряється новій владі. І лише сотня митців — рок-музикантів, поетів, письменників, артистів вирішує боротися за творчу свободу.

"Сотня нескорених" захоплює хмарочос в центрі міста і влаштовує на його даху свій табір. Вони висувають вимоги владі – або вона скасовує цензуру і заборону на вільну творчість, або митці скоять акт масового самогубства і тим самим підбурять громадськість до активних дій і викличуть резонанс у світі.

Влада намагається різними способами вгамувати протест — залякуванням, погрозами розправи з близькими, але врешті-решт вдається до підкупу — пропонує кожному вигідні контракти, високі посади, державне фінансування виставок і гастролей...

І кожний із "сотні нескорених" постає перед важким вибором — виборювати до кінця свободу і вмерти чи зрадити спільну ідею і отримати преференцію для себе.

Анотація надана видавництвом.

Книга "Хмарочос" потрапила до Клацнути "довгого списку" премії Книга року ВВС-2012. Усього до нього увійшли 20 книжок.

Премія Книга року ВВС-2012 проходить у співпраці з Культурною програмою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS