Весела пародія від Михайла Бриниха

Останнє поновлення: Четвер, 29 листопада, 2012 p., 14:48 GMT 16:48 за Києвом
Бриних

Михайло Бриних. Хрустальна свиноферма. Київ: Грані-Т, 2012.

В анотації до "Хрустальної свиноферми" Михайла Бриниха завбачливо наголошено, що ця "книжка не для всіх, а лише для тих, хто має почуття гумору". Хід нібито безпрограшний – хто ж зізнається у відсутності почуття гумору, не похваливши роман. Мабуть, у мене з гумором не все гаразд, бо продиратися крізь суржик (культивований автором уже не вперше) і неймовірні метафори та порівняння а la "соняшниковий козінак", "небо, прекрасне, як захід сонця між холмами" тощо було таки важко й не завжди цікаво.

Я не проти мовних експериментів, але, по-моєму, не варто забувати про почуття міри. А от сюжет цієї веселої пародії справді непоганий. Автор тримає в напрузі читача, закручуючи детективну інтригу з ритуальними поклоніннями, томатними й кривавими плямами впереміш, жорстокими й безглуздими нібито вбивствами й замахами, стоматологічними інструментами як знаряддями катувань, дивними об'єднаннями напівбожевільних шахістів, відьмами-спортсменками й неуникністю сеансів екзорцизму.

Ну і навіть коли з почуттям гумору трохи не все гаразд, - маг, чародій, екстрасенс і вихователь юних чемпіонів доктор Падлюччо таки не може не викликати симпатії. А шанувальників старого доброго реалізму порадує пізнаване зображення київських топосів, зокрема й облюбованого шахістами парку Шевченка. Та й герої трапляються геть не зіпсуті езотерикою, як-от знаменитий український шахіст Василь Іванчук.

Так чи так, маємо надію (дуже потрібну в переддень обіцяного десь там у грудні кінця світу...), що якраз геніальним гросмейстерам судилося виграти партію у диявола і врятувати грішну землю.

Переглянути анотацію книжки Михайла Бриниха Клацнути "Хрустальна свиноферма".

Про всі книги-номінанти книжкової премії читайте у спецпроекті Клацнути Книга року ВВС-2012.

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS