Скаути в Британії прийматимуть атеїстів

Останнє поновлення: Вівторок, 4 грудня, 2012 p., 13:26 GMT 15:26 за Києвом
Атеїстів теж прийматимуть у скаути

Атеїстів теж прийматимутиь у скаути, за умови, що так вирішать учасники громадських консультацій

Міжнародний скаутський рух, який нараховує приблизно 30 млн членів, можливо, дозволить новачкам, які вступають в організацію, не присягати на Біблії, визнавши таким чином атеїстів у своїх лавах вперше за 105 років свого існування.

Організація проводить консультації, щоб зрозуміти, чи згодні скаути з тим, щоб їхні лави в майбутньому поповнювалися волонтерами з числа атеїстів.

До лав скаутів можуть вступати мусульмани, індуїсти і буддисти - для всіх них передбачені відповідні варіанти присяг, однак про створення присяги для скаута-атеїста в організації замислилися вперше.

У березні Національне світське товариство заявило, що діти, які вважають себе атеїстами, фактично позбавлені можливості, не приховуючи своїх поглядів, бути учасниками скаутського руху.

Кількість членів скаутської організації Великобританії з з 2005 року зросла на 80 тисяч осіб - з 445 000 до 525 тисяч. У списках бажаючих вступити до скаутів ще близько 35 тисяч чоловік.

За останні 10 років в рамках організації були створені близько 50 волонтерських груп, в які приймаються переважно індуїсти, мусульмани і сикхи.

Як підкреслюють представники Асоціації скаутів, нинішня версія скаутської клятви, в якій міститься присяга на вірність королеві, може використовуватися поряд з будь-новою версією. Громадяни інших країн можуть присягатися виконувати обов'язок перед країною, в якій вони живуть.

Клятва скаута: чинні альтернативи

  • Індуїсти можуть говорити "Моя Дхарма" замість "Бог"
  • Мусульмани можуть вимовляти "Аллах" і "в ім'я Аллаха"
  • Буддисти можуть замінити "Бог" на "Моя Дхарма"
  • Ті, хто не є громадянами Британії, можуть замінити слова "борг перед королевою" на "борг перед країною, у якій живу"

"Ми - рух, орієнтований на релігійні цінності, і релігія буде залишатися одним з ключових елементів скаутського руху. Однак протягом усіх 105 років ми мінялися і залишалися відкритими для різних спільнот всередині Британії", - говорить головний комісар британських скаутів Вейн Балпітт.

Бог, Дхарма, Аллах

"Ми продовжуємо змінюватися, враховуючи думку наших членів. Формуючи майбутнє скаутського руху, ми враховуємо інформацію, отриману в ході консультацій", - пояснює Балпітт.

В чинній присязі скаута говориться: "Чесним словом я обіцяю, що зроблю все можливе, щоб виконати свій обов'язок перед Богом і королевою, щоб допомагати іншим людям і дотримуватися законів скаутського руху".

"Виконуючи свою обіцянку включити в свої ряди тих, хто не сповідує жодної з релігій, скаутський рух буде відповідати тому суспільству, яке існує в Британії в 21 столітті""

Террі Сандерсон, голова Нацонального світського товариства

Альтернативні версії клятви з'явилися більше 40 років тому.

Індуїсти і буддисти можуть замінювати слово "Бог" на "моя Дхарма", мусульмани можуть говорити "Аллах".

Ті, хто не є підданим Сполученого Королівства, можуть замінити фразу "борг перед королевою" на "борг перед країною, в якій я зараз живу".

У березні Національне світське товариство, яке займається моніторингом ролі релігії в суспільному житті країни, звернулося до лідера скаутського руху Беар Гріллс зі скаргою на те, що атеїсти можуть стати членами організації лише за умови, що збрешуть, вимовляючи клятву.

За словами президента Національного світського товариства Террі Сандерсона, зміна правил скаутського руху була би кроком у правильному напрямку.

"Виконуючи свою обіцянку включити в свої ряди тих, хто не сповідує жодної з релігій, скаутський рух буде відповідати тому суспільству, яке існує в Британії в 21 столітті", - говорить Сандерсон.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS