Розповідь про дитячу приязнь: рецензія на книжку Андрусяка

Останнє поновлення: П'ятниця, 14 грудня, 2012 p., 08:34 GMT 10:34 за Києвом
Обкладинка книжки

Іван Андрусяк. Вісім днів із життя Бурундука. Київ, Грані-Т, 2012

Бурундук, тобто Івась Бондарук, сам розповідає про свої пригоди й випробування, про стосунки з батьками й однокласниками і про появу чортика Антипка.

Перш ніж розпочати, він умовляється з читачем-ровесником, якому потрапила до рук книжка, про дотримання таємниці. До того ж ідеться про справу таки небуденну. Адже хлопчик почув від бабусі, що з маленького курячого яйця, коли його сім днів носити під пахвою і при тому не промовити нікому й слова, може вилупитися чортик-помічник.

Казковий мотив органічно вплітається у сучасний сюжет, і любов до комп'ютерних ігор зовсім не руйнує архаїчну віру в дива.

Неповороткому, вайлуватому відмінникові, захопленому читачеві Вальтера Скота й знавцеві лінійних рівнянь допомога потойбічного створіння потрібна лише на остогидлому уроці фізкультури. Тим паче, що він страшенно осоромився, не забивши м'яч у порожні ворота, - і то на очах у найсимпатичнішої дівчинки з паралельного класу.

Героєві Івана Андрусяка майже ніколи не зраджує почуття гумору, тож слухати або читати його довірчу розповідь таки цікаво.

Щоправда повчання дорослих надто вже дидактичні. Уміння побачити себе збоку, здатність до самоіронії рятує Бурундука – Бондарука у найприкріших ситуаціях. Бо ж важко уникнути конфліктів, підозр і кпинів, коли ти кілька днів мовчки сидиш у класі з яйцем під пахвою.

Хоча міфічний рятівник так і не вилупився, але хлопчик переконався, що його люблять друзі і на їхню допомогу таки можна розраховувати.

Так що "Вісім днів із життя бурундука" – це дотепна, весела й щира розповідь про дитячу приязнь. А фантазія розфарбовує реальність у найяскравіші барви.

Як і вимагає жанр "повісті для середнього шкільного віку", все завершується щасливо, а добро в кінцевому підсумку перемагає.

Книжку видано у започаткованій "Гранями-Т" серії "Книготерапія". Видавці нагадують батькам, що дитячі проблеми так само серйозні, як і дорослі, та радять розв'язувати їх разом, взоруючись, зокрема, і на книжкові зразки та моделі.

Анатоція на книжку Клацнути "Вісім днів із життя Бурундука".

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS