Аматор знайшов золотий самородок вагою 5,5 кг

Останнє поновлення: Четвер, 17 січня, 2013 p., 14:10 GMT 16:10 за Києвом
Золото

За словами експерта, такого роду знахідка "дарує людям надію"

Золотошукач-любитель у австралійському штаті Вікторія знайшов золотий самородок вагою 5,5 кілограмів.

Чоловік, ім'я якого досі не відоме, знайшов шматок золота поблизу міста Балларат за допомогою портативного металошукача. Самородок лежав під землею на глибині 60 сантиметрів.

Знахідку вже оцінили у понад 315 тисяч доларів США (300 тисяч австралійських доларів).

За словами місцевих експертів, у цьому регіоні золото шукають уже протягом десятиріч, але з такими самородками ще нікому не щастило.

"Я займаюсь пошуком та продажем золота вже два десятиріччя, але не пам'ятаю, коли востаннє знаходили самородок важче трьох кілограмів, - заявив Кордел Кент, власник біржі обміну видобутого золота у Баллараті. - Він надзвичайно важливий як зразок мінералу. Золота лихоманка триває вже 162 роки, а у Баллараті досі з'являються самородки - це нечувано".

Витвір мистецтва

У середу, 16 січня, на відеосервісі YouTube користувач TroyAurum виклав відео, на якому видно самородок, схожий за формою на літеру "У".

Автор публікації написав, що "самородок лежав горизонтально, і він обережно викопав його".

"Я не сумніваюсь, що тепер з'явиться багато людей, які знову ставитимуться до видобування золота з ентузіазмом, це дарує людям надію"

Кордел Кент, власник біржі обміну видобутого золота у Баллараті

Зазвичай одна унція золота у Австралії коштує близько 1,600 австралійських доларів, що означає, що ціна знахідки мала б становити близько 283 200 австралійських доларів. Проте, пояснив пан Кент, цей самородок коштуватиме дорожче через свою рідкісність та факт, що він важить більше кілограма.

У коментарі австралійським медіа він заявив, що щасливий золотошукач мав використовувати металодетектор, який є "витвором мистецтва", адже він знайшов самородок на достатньо великій глибині, та ще й там, де шукали багато разів.

За словами Кордела Кента, до цього чоловік знаходив лише маленькі грудки золота, але був людиною, "яка справді заслужила".

"Такого роду знахідка дарує людям надію. Я мрію знайти щось таке, хоча шукаю золото вже понад двадцять років, - заявив він. - Я не сумніваюсь, що тепер з'явиться багато людей, які знову ставитимуться до видобування золота з ентузіазмом, це дарує людям надію".

"Немає нічого, схожого на викопування грошей, це гарна забава", - додав пан Кент.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS