Через падіння повітряної кулі в Єгипті загинули 19 туристів

Останнє поновлення: Вівторок, 26 лютого, 2013 p., 10:57 GMT 12:57 за Києвом
Куля

Фотограф зі США каже, що зробив це фото перед самою катастрофою

Серед 19 іноземних туристів, які загинули внаслідок падіння повітряної кулі неподалік єгипетського міста Луксор, були громадяни Британії, Франції, Гонконгу та Японії.

Як повідомляють офіційні джерела, повітряна куля спалахнула та вибухнула на висоті 300 метрів і впала посеред цукрових плантацій на захід від Луксора.

Один зі свідків події розповів BBC, що люди стрибали з повітряної кулі "приблизно із висоти семиповерхового будинку".

Згідно із повідомленнями, двом людям, включно з пілотом кулі, вдалося вижити.

За даними єгипетської поліції, серед загиблих є 9 туристів з Гонконгу, 4 з Японії і по двоє із Британії, Франції та Єгипту.

Луксор розташований на березі ріки Ніл, на його території збереглися рештки одних із найвідоміших єгипетських пам'яток доби фараонів.

Ризиковані прогулянки

Нещасний випадок стався під час популярної серед туристів прогулянки на світанку. Такі прогулянки у повітряній кулі дають змогу побачити з висоти пташиного польоту визначні пам'ятки Луксора - Карнацький храм і гробниці в Долині царів.

У компанії, яка є оператором польотів на повітряних кулях, підтвердили, що на борту вибухнув балон із газом, в результаті чого куля впала в сільськогосподарському районі поблизу з Луксором.

Черрі Тохамі була на повітряній кулі, яка заходила на посадку, коли вона почула вибух та побачила полум'я на літальному пристрої трохи вище.

"Наш пілот сказав нам, що повітряна куля зачепила високовольтну лінію електропередачі, і циліндр на борту вибухнув, - розповіла туристка. - Люди вистрибували із повітряної кулі, починаючи приблизно з висоти семиповерхового будинку".

Падіння повітряних куль в Луксорі не є рідкістю. У квітні 2009 року 16 людей отримали поранення після того, як куля впала, зачепившись об телекомунікаційну башту.

Після того лунали обіцянки посилити безпеку під час туристичних польотів. Однак, як передає кореспондент ВВС в Каїрі Алім Макбул, в Єгипті рідко дотримуються законів, відколи в 2011 році революція повалила правління президента Хосні Мубарака. Тому міністерству туризму важко контролювати ситуацію в регіонах, як це було раніше.

Хоча пам'ятки Луксора досі залишаються популярними, цей регіон, як і решта Єгипту, останнім часом переживає відтік туристів.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS