Cуд вимагає закрити сторінку покійної у Facebook

Жуліана Рібейру Кампос
Image caption Жуліана Рібейру Кампос померла в травні 2012 року

Суддя в Бразилії наказав компанії Facebook знищити профіль 24-річної журналістки, яка померла в травні минулого року.

Позов до суду подала матір Жуліани Рібейру Кампос, яка стверджувала, що послання, пісні і фото, вміщені на сторінці покійної, спричиняли їй глибокі страждання.

Пані Кампос працювала прес-секретарем у Кампо Гранде в центральній Бразилії. Вона померла внаслідок ускладнень після операції.

Її матір, викладач соціології Долорес Перейра Кочінью, багато місяців вела кампанію за закриття сторінки, після чого подала позов до суду.

Сторінка Жуліани досі не закрита, а представники Facebook сказали BBC, що не коментують конкретних випадків.

Компанія також не уточнила, чи вже отримала офіційне розпорядження суду бразилійського штату Мато Гроссо до Суль.

Суддя Ваня де Паула Арантес ухвалила рішення на користь позивачки 19 березня, а згодом - 10 квітня - наказала негайно закрити сторінку.

Цього тижня суд ухвалив чергову постанову, попередивши Facebook, що компанія має 48 годин на те, аби повністю закрити профіль покійної.

За невиконання постанови суду визначено кару ув'язнення.

Пані Кочінью протягом 7 місяців намагалася власними силами стерти профіль покійної доньки, але у відповідь отримувала лише автоматичні відписки.

Через якийсь час Facebook закрив доступ до сторінки всім охочим, залишивши її як меморіальну стіну, на якій свої пости могли поміщати лише друзі дівчини.

Однак пані Кочінью не припиняла кампанію за закриття сторінки, кілька місяців вимагаючи рішення від регіонального представництва Facebook у Сан-Паулу.

Минулого року жінці увірвався терпець.

Image caption Матір дівчини каже, що її сторінка перетворилася на стіну плачу

"Ця 'стіна плачу' завдає мені надто багато болю, - сказала жінка BBC. - На Святвечір багато з її 200 друзів виставили на стіні її фото і їхні спогади. Вона була дуже харизматична, дуже популярна. Я проплакала кілька днів".

Суддя Арантес сказав, що перетворивши профіль дівчини на "меморіальну стіну", соцмережа порушила право на особисту гідність і завдала великих страждань матері, яка втратила єдину дитину".

Правила Facebook передбачають закриття профілю померлих користувачів і знищення всього контенту, якщо цього вимагають їхні родичі.

Водночас у своєму блозі за жовтень 2009 року компанія обстоює також своє право створювати меморіальну стіну на основі профілю померлих.

"Припускаю, що вони не хочуть повністю витирати сліди чиєїсь присутності в мережі, розривати ланцюг, - сказала пані Кочінью. - Це мережа, де кожен пов'язаний з багатьма іншими. Це єдине пояснення, яке я можу дати їхній позиції".

Жінка каже, що не хоче жодних компенсацій, а її єдине бажання - закрити сторінку.

Новини на цю ж тему