З усіх свят в Україні найбільше люблять Великдень - опитування

Писанки
Image caption Релігійні свята найбільше люблять на Заході України

Великдень, Новий рік і Різдво Христове є улюбленими святами для більшості українців - про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології.

Опитування також продемонструвало, що Міжнародний жіночий день є популярнішим за День Перемоги і Трійцю.

Водночас, найменш популярними святами виявилися День Незалежності України, День міжнародної солідарності трудящих та День Конституції.

"Жінки більше, ніж чоловіки, поважають релігійні свята та Міжнародний жіночий день, - йдеться у результатах опитування. - Чоловіки більше за жінок поважають та люблять День Перемоги та День Незалежності".

Релігійні свята найбільш популярні серед людей з неповною середньою освітою, а серед людей з вищою освітою найпопулярнішим є День незалежності.

Соціологи також стверджують, що найбільше прихильників релігійних свят живе у Західному регіоні, водночас там найменше люблять Міжнародний жіночий день.

Новий рік є найпопулярнішим на Півдні та Сході. У Південному регіоні більше за інших поважають День Перемоги.

2% опитаних не вважають жодне свято важливим або улюбленим.

Опитування проводили з 8 по 17 лютого 2013 року. Методом інтерв'ю соціологи опитали понад дві тисячі респондентів в усіх регіонах України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%.

Цього року уряд розпорядився відзначати травневі свята протягом десяти днів, адже вони майже збіглися у часі із Великоднем (5 травня). Вихідними оголошені з 1 по 6 травня і з 9 по 12 травня.

Новини на цю ж тему