Чому на весіллях читають уривки з дитячих книжок?

весілля

Дедалі більше людей хочуть, щоб на їхніх весіллях звучали уривки з дитячих книжок. Чому?

Коли Ханна Ларкін одружувалася зі своїм чоловіком Джейсоном, на церемонії звучали три весільні тексти, однак один з них вирізнявся – уривок з казки Сема Макбратні "Знаєш, як я тебе люблю?".

У підлітковому віці вона закохалась в історію про Великого зайця і Маленьке зайченя і їхні спроби висловити свою любов. Книжка лишилась однією з її найулюбленіших.

У казці зайчики розповідають, як сильно вони одне одного кохають.

Для закоренілого циніка це може здаватися "телячими ніжностями", однак виглядає, що багато наречених вважають інакше.

Image caption Маленька Амелія зачарована весільної історією

"Хоча це дитяча книга, вона стосується і дорослого життя, адже в ній йдеться про безмежну природу справжнього кохання", - каже пані Ларкін. На її весіллі її сестра прочитала усю книгу. Хрещениця її чоловіка Амелія була зачарована історією.

"Класичним" християнським текстом, який зачитують на весіллях, є 13-а глава першого послання до коринфян, де викладені роздуми про віру, надію і любов (чи милосердя), однак сучасні пари видозмінюють свої весільні тексти, каже Бернадет Чепмен, директор Британського Союзу організаторів весіль.

"Зараз у весіллях це дуже важливо… це стосується особистостей (подружжя. – Ред.)", - каже пані Чепмен. Дитяча література стала такою популярною, адже вона – для усіх поколінь, і кожен може знайти в ній щось для себе.

"Вони намагаються обрати уривки, які було б легко зрозуміти, цікаво читати і слухати, і які б змушували людей усміхатися", - додає вона.

Пані Чепмен каже, що уривки з дитячих книжок стали популярними серед пар, які одружуються не вперше, і які хочуть приділити особливу увагу своїм дітям від попередніх шлюбів, читаючи уривки з їхніх улюблених казок.

Один з найбільш популярних уривків для читання на весіллях беруть з книжки "Плюшевий кролик" Марджері Вільямс. У ній розказана історія маленького іграшкового кроленяти, який хотів стати справжнім завдяки людській любові.

Коли актриса Дрю Беррімор виходила заміж за Вілла Копельмана 2012 року, сестра Копельмана зачитала уривок з цієї книги. Принц Вільям і принц Гаррі також читали уривки з неї на весіллі Зари Філліпс та Майка Тіндалла.

Все більша популярність весільних блогів вимагає більшої креативності у виборі весільних текстів, каже Чепмен.

Але чому дитяча література продовжує мати такий резонанс? Професор Марія Ніколаєва з Центру дослідження і викладання дитячої літератури при Кембриджському університеті каже, що дитячі книжки дають нам спільний досвід.

На весіллі дочки пані Ніколаєвої читали уривок з "Маленького принца" Антуана де Сент-Екзюпері, а сама вона на церемонії читала уривок з "Плюшевого кролика".

На її думку, дитячі книжки найкраще висловлюють глибокі філософські думки про життя у дуже лаконічний спосіб, що робить їх ідеальними для читання на весіллях.

Книжки на кшталт "Плюшевого кролика" підіймають екзистенційні питання - наприклад, що означає бути людиною - простим і зрозумілим чином.

"Коли ми дорослішаємо, ми досліджуємо світ, і дуже часто ми досліджуємо світ через літературних героїв, адже вони мають той досвід, якого нам може бракувати в повсякденному житті", - каже пані Ніколаєва.

Вона каже, що коли діти дорослішають, вони люблять перечитувати старі книжки, адже вони змінюються і "щоразу по-новому взаємодіють з текстом, глибше його розуміють і більше в нього занурюються".

Згідно з деякими теоріями, дитячі книжки писати важче, аніж більші за розміром твори, адже автору потрібно артикулювати свою концепцію в такому вигляді, щоб з віком її можна було інтерпретувати по-новому.

Навіть коли ми стаємо дорослими, ми можемо віднайти нові смисли в дитячій літературі.

Коли Андреа Делл одружувалась зі своїм чоловіком Робертом, вона обрала для церемонії уривок з улюбленого з дитинства вірша "Кіт і сова" Едварда Ліра. У зв’язку з одруженням вона побачила у вірші зовсім новий зміст.

"Це була можливість змусити всіх усміхнутись, дещо знайоме усім і в той же час дуже експресивне, а також я дуже люблю котів", - каже Андреа.

За її словами, цим віршем у майбутньому вона зможе поділитись зі своїми дітьми, а можливо навіть, що її донька захоче, щоб його прочитали на її власному весіллі.

"Люди відходять від традицій; вони люблять змішувати різні речі. В нашій церемонії звучала музика з "Зоряних воєн"", - каже Андреа, чоловік якої є великим фаном цієї кіноепопеї.

"Я вважаю, що дитяча література є дуже різноманітною. Я думаю, що люди намагаються знайти в ній щось цікаве і унікальне для себе", - додає вона.

Новини на цю ж тему