Врадіївська справа: суд перенесли, бо Крашковій стало погано

суд
Image caption Суд допитує свідків за закритими дверима

Засідання суду у справі про зґвалтування мешканки Врадіївки Ірини Крашкової перенесли на 10:00 середи, 9 жовтня.

Як повідомив кореспондент ВВС Україна у Миколаєві, у вівторок суд допитав першого з обвинувачених - водія таксі Сергія Рабіненка.

Наступною мали допитувати потерпілу Ірину Крашкову, однак її захист заявив, що вона не може давати показання через погане самопочуття.

Інших трьох обвинувачених мають допитати вже після того, як свої свідчення дасть пані Крашкова.

Усього по справі проходять чотири особи: колишній лейтенант міліції Дмитро Поліщук, колишній капітан міліції Євген Дрижак, водій таксі Сергій Рабіненко та колишній заступник керівника Врадіївського райвідділу міліції Михайло Кудринський.

Допит відбувається за закритими дверми у приміщенні Апеляційного суду Миколаївської області. Справу розглядає Первомайський міськрайсуд.

Мінімальна участь

Як розповів після засідання адвокат Ірини Крашкової Євген Стельмах, таксист Рабіненко на допиті заявив, що лише підвозив потерпілу, але не бив і не ґвалтував її.

Своєю чергою адвокат Рабіненка Олексій Гончарук вважає участь свого підзахисного у злочині мінімальною.

"Людина не у формі й не володіє ситуацією. Йому сказали їхати – він їде і при цьому дуже боїться Дрижака. Він знав, що, якщо б тоді не виконав вимогу Дрижака, то його б побили разом з Крашковою", - цитує адвоката агенція "Інтерфакс-Україна".

Адвокат таксиста також назвав заяву Євгена Дрижака про те, що лише Рабіненко міг зґвалтувати постраждалу, очікуваним "звалюванням провини" на незахищену людину.

"Я вважаю, що у "врадіївській справі" є дві жертви – Крашкова і Рабіненко. А свою провину Рабіненко визнав лише в тому, що не зміг захистити Крашкову", - додав Олексій Гончарук.

Зґвалтування, розбій, наркотики...

Поліщука, Дрижака та Рабіненка звинувачують у розбої, замаху на вбивство, а Михайла Кудринського - у перевищенні влади та службових повноважень.

Крім того, проти Євгена Дрижака висунуто п'ять інших пунктів звинувачень, зокрема зґвалтування, перевищення влади та приховування тяжкого злочину.

Прокурор Наталія Висоцька повідомила, що Євген Дрижак зберігав дома канабіс та службові документи, частина яких навіть не була зареєстрована в відділку міліції.

Image caption Ірина Крашкова після побиття

Дмитра Поліщука також звинувачують у зґвалтуванні та зловживанні владою. Як передає наш кореспондент, останнє звинувачення стосується незаконного зберігання мисливської рушниці.

Жоден із міліціонерів не визнає себе винним по пунктах, що стосуються Ірини Крашкової.

Дмитро Поліщук визнав лише незаконне зберігання зброї.

Наприкінці травня в містечку Врадіївка Миколаївської області було жорстоко побито й зґвалтувано 29-річну Ірину Крашкову.

У скоєнні злочину підозрювали співробітників місцевої міліції. Капітан Євген Дрижак уник затримання, тому 1 липня місцеві жителі намагалися штурмом захопити райвідділ міліції, вимагаючи арешту міліціонера. 2 липня Дрижак був затриманий.

Новини на цю ж тему