7 причин, чому Buzzfeed вбиває/рятує новини

Buzzfeed
Image caption Ресурс Buzzfeed набирає популярності серед читачів та конкурує зі світовими лідерами новин

Сайт соціальних новин Buzzfeed розростається страшними темпами, обходячи новинні ресурси на зразок New York Times або BBC. Він стає популярним серед молоді способом дізнаватися про події у світі.

Ресурс навіть анонсував, що запустить французьку, іспанську та португальську версії, використовуючи студентів та навчальну платформу Duolingo для перекладу історій.

Ось сім причин, чому люди люблять чи ненавидять Buzzfeed:

1. "Це дитячий ресурс, не звертайте уваги"

З 85 мільйонами відвідувачів у серпні ресурс швидко стає одним з найпопулярніших в мережі. Якщо поглянути, звідки мільярд користувачів Facebook читають новини, Buzzfeed очолює список ресурсів за поширенням історій, випереджаючи CNN, BBC та Huffington Post.

Як вказав засновник ресурсу Йонах Перетті в пам’ятці для працівників, вони працюють для специфічної аудиторії:

"Світ потребує стійких, прибуткових й яскравих компаній з виробництва контенту, який роблять віддані працівники; особливо контенту для людей, що виросли в мережі й інтереси яких не перетинаються з телебаченням та газетами".

2. "Так, але чого вони досягнуть?"

"Це слоненя, яке возз’єдналося з татом, наймиліша річ, яку ви сьогодні побачите" та "9 знаменитостей, твіти яких ви сьогодні пропустили", - якщо це майбутнє журналістики, хай нам допоможуть небеса…

3. "Але Buzzfeed розростається..."

Серед останніх заголовків Buzzfeed: "У найбільшому виграші від історії з JP Morgan - юристи", "Чому ці три економісти виграли нобелівську премію" та "Остання спроба Blackberry вас завоювати є досить кумедною". Тут є бізнес, технології, політика, ресурс залучає талановитих журналістів з США та Лондону.

4. "Але кліки понад усе"

Image caption Йонах Перетті, засновник Buzzfeed

Коли я зустрів Йонаха Перетті цього року й запропонував, аби милі й дурнуваті речі були тільки частиною довготермінового плану до започаткування розслідувальної журналістики, він засміявся. "Ти не розумієш. Ми любимо кумедні історії, такими ми є", - сказав він. Й деякі речі у цьому стилі зроблені блискуче. Чого варті "29 етапів твіттершторму".

Милі чи дурнуваті – але вони приносять відвідування – будь-якому автору на Buzzfeed, який не може забезпечити кліків, вкажуть на двері.

5. "Неймовірно, але це приносить гроші…"

Найбільшим завданням нинішніх медіа є зробити новини в мережі прибутковими, спитайте будь-кого від The Guardian до The Sun. Але із штатом працівників у 400 людей – журналісти, маркетологи, технарі – Buzzfeed, за словами Йонаха Перетті, вже зараз прибутковий.

Він "випадково" одного разу став прибутковим у 2011 році, а потім це все почало розширюватися. Тепер він цілком може бути інформаційним локомотивом без безлічі нав’язливої реклами.

6. "Але ж тут змішують рекламу з контентом"

Родзинка Buzzfeed – навчити рекламістів писати історії у стилі Buzzfeed, які просувають свій бренд. Читачі Buzzfeed, які заходять на статтю "13 ознак, що ви залежні від блогів про моду" можуть не зрозуміти, що спонсором цього є Blackberry.

7. "А ще тут є фотографія милого пса з перев’язаною лапою"

Ну, добре, якщо ви не можете їх перевершити...

Новини на цю ж тему