Елеанор Каттон стала наймолодшою лауреаткою Букерівської премії

Елеанор Каттон
Image caption Роман Елеанор Каттон став найдовшим у історії премії

Новозеландка Елеанор Каттон стала лауреатом Букерівської премії 2013 року за найкращий художній твір англійською мовою.

Перемогу їй приніс роман "Світила" (The Luminaries).

28-річна Каттон стала наймолодшим лауреатом в історії премії. Нагороду розміром у 80 тисяч доларів новозеландці вручила дружина спадкоємця престолу принца Чарльза, герцогиня Корнуольська Камілла.

832-сторінковий твір став найдовшим лауреатом за всю 45-річну історію премії. Дія книги відбувається у Новій Зеландії у часи "золотої лихоманки" в 1866 році і пов'язана із загадковим убивством.

Голова журі Роберт Макфарлейн заявив, що роман Каттон чудовий у своїй структурній складності, надзвичайно захопливий і точно зображує світ наживи та полювання за грошима.

Букерівською премією нагороджують англомовних письменників з країн Співдружності націй, Ірландії і Зімбабве.

На церемонії вручення премії сама пані Каттон сказала, що її роман виявився "кошмаром для видавців" через свою довжину.

Елеанор Каттон народилася у Канаді, а виросла у Новій Зеландії.

Самогубство і скарби

Структура роману незвичайна: вона заснована на гороскопах, і кожен розділ рівно вдвічі коротший за попередній.

Роман "Світила" починається з того, що головний герой на ім'я Волтер Муді прибуває до Нової Зеландії у часи "золотої лихоманки", сподіваючись розбагатіти. Він натрапляє на групу з 12 стривожених місцевих жителів, які таємно зібралися для того, щоб обговорити цілу серію нещодавно скоєних убивств.

Під час своїх пригод Волтер Муді дізнається таємницю безслідно зниклого багатія, стикається з повією, яка намагалася накласти на себе руки, і виявляє скарб, захований у будинку місцевого п'яниці.

Наступного року правила Букерівської премії змінять, і на неї зможуть претендувати письменники з будь-якої країни, за умови, що вони пишуть англійською мовою, а книгу опублікували у Великій Британії.

Ця зміна правил спричинила суперечки у літературних колах, оскільки багато хто побоюється напливу творів американських письменників.

Новини на цю ж тему